آخرین پیشنهاد برای برگزاری لیگ کشتی؛ برگزاری لیگ برتر با 10 تیم و حذف مسابقات دسته اول

به گزارش درگ فایل، پیشنهاد جدیدی برای برگزاری لیگ کشتی در سال 99 که تحت الشعاع تعویق یک ساله المپیک و همچنین شیوع کرونا قرار گرفته، ارائه شده است.

آخرین پیشنهاد برای برگزاری لیگ کشتی؛ برگزاری لیگ برتر با 10 تیم و حذف مسابقات دسته اول

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پیش از این روز 20 فروردین آخرین مهلت برای ثبت نام تیم ها جهت حضور در لیگ دسته اول کشتی آزاد و فرنگی در نظر گرفته شده بود و سازمان لیگ قصد داشت این رقابت ها را از اردیبهشت ماه شروع کند.

طبق تصمیم سازمان لیگ، قرار بود سه تیم از لیگ دسته اول مجوز حضور در لیگ برتر 8 تیمی را دریافت کنند و تیمهای جدید صرفا با خرید امتیاز تیم لیگ رجحان و یا کسب عنوان در لیگ دسته اول، مجوز حضور در لیگ 99 را به دست می آوردند. با این وجود شیوع کرونا و همچنین تعویق یک ساله المپیک برنامه های لیگ کشتی را نیز با تغییراتی روبرو می کند.

عبدالمهدی نصیرزاده رئیس سازمان لیگ کشتی در مورد احتمالات و پیشنهادات پیش روی سازمان لیگ برای لیگ 99 به خبرنگاران گفت: یکی از فکرها این است که لیگ دسته اول را برگزار نکنیم و به جای آن لیگ برتر را با 10 تیم به انجام برسانیم. قبلا قصد داشتیم لیگ برتر 99 را بلافاصله بعد از المپیک، از 25 مرداد ماه شروع کنیم که با این شرایط، به محض اینکه شرایط به حالت عادی برگردد، زودتر می توانیم استارت لیگ برتر را بزنیم. این پیشنهادی بود که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به سازمان لیگ ارائه کرد.

وی در مورد تصمیم گیری نهایی دراین باره ادامه داد: قرار بود روز گذشته (شنبه) در این رابطه جلسه داشته باشیم که این نشست به شنبه آینده موکول شد. این پیشنهاد در حضور اعضای شورای فنی سازمان لیگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 317

به "آخرین پیشنهاد برای برگزاری لیگ کشتی؛ برگزاری لیگ برتر با 10 تیم و حذف مسابقات دسته اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین پیشنهاد برای برگزاری لیگ کشتی؛ برگزاری لیگ برتر با 10 تیم و حذف مسابقات دسته اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید