آقای وزیر جشنواره موسیقی نواحی را از زادگاهش جدا نکنید خبرنگاران

به گزارش درگ فایل، یکی از پژوهشگران شناخته شده موسیقی نواحی با انتقاد از تصمیم اخیر مدیران ارشاد در انتقال جشنواره موسیقی نواحی کرمان به استانی دیگر توضیحاتی را ارائه داد.

آقای وزیر جشنواره موسیقی نواحی را از زادگاهش جدا نکنید خبرنگاران

فواد توحیدی پژوهشگر و عضو شورای علمی دوره های گذشته جشنواره موسیقی نواحی ضمن انتقاد از تصمیم اخیر مدیران ارشاد در انتقال جشنواره موسیقی نواحی کرمان به استانی دیگر توضیح داد: اخیراً صحبت هایی انجام گرفته که محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی که بسکمک از ادوار پیشین آن در استان کرمان برگزار شده، به استانی دیگر از جمله استان بوشهر منتقل شود. شرایطی که به طور حتم یک تصمیم غیر منطقی است و برخی از فعالان موسیقی نواحی کرمان را بر آن داشت تا متنی را خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده کنیم.

وی اضافه کرد: اگر مبنای انتقال جشنواره موسیقی نواحی را استان بوشهر بدانیم، همین دلیل کافی است که در سال های اخیر یک فستیوال بسیار جذاب و پرمخاطب موسیقی با عنوان فستیوال کوچه در این منطقه برگزار می شود که برای خود مخاطبین و تماشاگران زیادی هم دارد. بنابراین من واقعاً نمی دانم چرا دوستان ما در وزارت ارشاد به یکباره تصمیم گرفته اند که مکان برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را به استان دیگری منتقل کنند.

این پژوهشگر اظهار کرد: استان کرمان غیر از این چهارساله اخیر که میزبان گروه ها و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره موسیقی نواحی بوده در ادوار گذشته نیز افتخار میزبانی این رویداد را داشته و با این فضا کاملاً آشنایی دارد. کما اینکه پرسش من این است آیا اگر جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان را به استان دیگری منتقل کنند این فضا دیگر هویت فعلی خود را خواهد داشت؟ آیا اگر جشنواره کن به شهر دیگری منتقل شود می تواند هویت خود را ثابت نگه دارد؟ آخر کجای دنیا برندهای فرهنگی هنری را اینچنین جابه جا می کنند؟

توحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: استان کرمان در سال های مختلف پایگاه جشنواره موسیقی نواحی بوده و در این مدت شرایط به گونه ای هدایت شده که مردم و مسئولان پهناورترین استان کشور با تمام وجودشان از این رویداد حمایت کرده و می کنند و می توان که به شدت پای کار هستند حتی اگر مسئله ای و مانعی هم در این زمینه وجود داشته باشد، آن قدر همبستگی وجود دارد که بتوانیم با کمک اسپانسرها و مردم این مسائل را حل کنیم. پس چرا دوستان ما در وزارت ارشاد تصمیم می گیرند اینچنین یک رویداد ملی را از یک استان بگیرند و به استانی که چند رویداد موسیقایی دیگر دارد، منتقل کنند.

وی با اشاره به حمایت بسکمک از هنرمندان شاخص موسیقی نواحی برای استمرار میزبانی کرمان اضافه کرد: بر اساس این تصمیماتی که گرفته شده، تصمیمی که اتخاذ شد تا با انتشار متنی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی و رسانه ای درخواست ماندگاری جشنواره موسیقی نواحی در زادگاهش کرمان را مطرح کنیم و امیدوارم جناب صالحی با این تاکیدی که از سوی هنرمندان موسیقی کرمان برای جشنواره موسیقی نواحی دارند شاهد استمرار این رویداد در شهر کرمان باشیم.

در نامه تعدادی از هنرمندان خطاب به وزیر ارشاد که با موضوع درخواست ماندگاری جشنواره موسیقی نواحی کشور در زادگاهش کرمان منتشر شده، آمده است:

جناب آقای عباس صالحی / وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

با سلام. با توجه به برگزاری پیروز 13 دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور در کرمان، انتقال آن به استانی دیگر تصمیم منطقی و حساب شده ای به نظر نمی رسد.

در هیچ جای دنیا انتقال جشنواره ای معتبر که به نوعی برند تبدیل شده است انجام نمی شود. این جشنواره تنها جشنواره ملی در پهناورترین استان ایران است که علاقمندان بی شماری دارد و هرساله مخاطبین بسکمک چشم به برگزاری مجدد آن دارند.

با توجه به اراده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انتقال آن، خواستار بازنگری در این تصمیم هستیم. با تشکر

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 953

به "آقای وزیر جشنواره موسیقی نواحی را از زادگاهش جدا نکنید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای وزیر جشنواره موسیقی نواحی را از زادگاهش جدا نکنید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید