آمادگی تهران برای انتقال اتباع پاکستانی جامانده در ایران در پی شیوع کرونا

به گزارش درگ فایل، سفیر ایران در ملاقات با وزیر هوانوردی پاکستان آمادگی تهران را برای انتقال اتباع پاکستانی به جامانده در ایران در پی شیوع کرونا و در صورت دریافت مجوزهای لازم از اسلام آباد بیان کرد.

آمادگی تهران برای انتقال اتباع پاکستانی جامانده در ایران در پی شیوع کرونا

به گزارش گروه سیاست خارجی درگ فایل، سید محمدعلی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد امروز (چهارشنبه) با غلام سرورخان وزیر هوانوردی پاکستان ملاقات و مصاحبه کرد.

دو طرف در این ملاقات درباره تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران به مصاحبه پرداختند.

طرفین در این ملاقات بر لزوم محافظت از روابط دوجانبه علی رغم کوشش بعضی طرف های ثالث برای تخریب روابط تأکید کردند.

وزیر هوانوردی پاکستان همچنین بر لزوم کوشش برای گسترش روابط در زمینه های مختلف پس از گذر از شرایط موقت فعلی متاثر از بیماری کرونا تأکید کرد.

سفیر ایران و وزیر هوانوردی پاکستان در این ملاقات ضرورت افزایش خطوط پروازی بین دو کشور با توجه به اهمیت گسترش ارتباط بین دو ملت ایران و پاکستان را یادآور شدند.

سید محمدعلی حسینی همچنین آمادگی ایران را برای انتقال هوایی اتباع پاکستانی به جامانده در ایران در پی شیوع کرونا و لغو پروازها در صورت دریافت مجوزهای لازم از اسلام آباد گفت.

در این ملاقات آخرین شرایط شیوع بیماری کرونا در ایران و دنیا مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

سفیر ایران در این ملاقات به تشریح تروریسم درمانی و دارویی آمریکا علیه ایران همزمان با تروریسم مالی این رژیم علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وزیر پاکستانی همچنین به پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف پزشکی و دستیابی به خودکفایی در فراوری بعضی از تجهیزات پزشکی اشاره و بیان کرد: علی رغم این خودکفایی ها، جامعه بین الملل باید در این شرایط متاثر از کرونا به کمک ایران بشتابد.

غلام سرورخان تداوم تحریم های آمریکا در شرایط فعلی که ایران در برابر کرونا مقاومت می نماید را کاری ضد انسانی و ضد بشری خواند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 288

به "آمادگی تهران برای انتقال اتباع پاکستانی جامانده در ایران در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی تهران برای انتقال اتباع پاکستانی جامانده در ایران در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید