اختلاف میان مخالفان سوری، استعفای 15 عضو وابسته به سعودی ها

به گزارش درگ فایل، به دنبال اختلافات داخلی میان اعضای هیئت مذاکرات معارضان سوری، 15 نفر از کسانی که عربستان سعودی آنها را برای عضویت در فراکسیون مستقل وابسته به هیئت مزبور معرفی نموده بود، انصراف دادند.

اختلاف میان مخالفان سوری، استعفای 15 عضو وابسته به سعودی ها

به نقل از وبگاه عنب بلدی، یکی از اعضای فراکسیون مستقل هیئت مذاکرات معارضان سوری مربوط به تدوین قانون اساسی فاش کرد که ندا الرکاد، بشار الحاج علی، بشار سعد الدین، حسام الدین حزوری، حسن جاویش، حسن حاج إبراهیم، حسین حمادة، فاضل عفا الرفاعی، مأمون البورسان، محمود عبید، معد محمد طایع، بسام محمد السلاما، وهاد الحاج یحیی، عبد العزیز عجینی، جمال عسکر از عضویت در فراکسیون انصراف دادند.

یحیی العریضی سخنگوی هیئت مذاکرات به عنب بلدی گفت که 15 معارضی که از پیوستن در فراکسیون عقب نشینی کردند، از اعضای هیئت نیستند بلکه از اعضای نشست ریاض هستند که در 28 دسامبر 2019 برگزار شده بود تا بنا به درخواست نمایندگان تریبون مسکو و قاهره، جایگزین اعضای اصلی کمیسیون مستقل شوند.

وی اضافه کرد: شاید دلیل انصراف آنها از عضویت در کمیسیون مستقل این است که آنها متوجه شدند این تریبون ها قصد به بازی دریافت آنها را دارد، از همین روی دسته جمعی استعفا دادند.

یک منبع عضو فراکسیون مستقل که خود در نشست ریاض دسامبر 2019 شرکت نموده بود، گفت که عربستان پیشنهاد برگزاری نشست در ریاض را مطرح و تعدادی از شخصیت ها را برای حضور در آن دعوت کرد تا در راستای مقابله با نفوذ ترکیه در میان معارضان سوری، مستقلان جدیدی در هیئت مذاکرات تشکیل دهد.

منبع مذکور اضافه کرد: اما در این نشست ریاض هیچ یک از نمایندگان معارض نزدیک به ترکیه حضور پیدا نکردند و هیئت موسوم به هماهنگی ملی و نمایندگان تریبون های قاهره و مسکو پشت این ماجرا بودند.

هیئت مذاکرات از 36 عضو متشکل از 8 نماینده ائتلاف ملی، چهار نماینده تریبون قاهره، 4 نماینده تریبون مسکو و 8 عضو مستقل، 7 عضو از گروه های شبه نظامی و 5 عضو هیئت هماهنگی ملی تشکیل شده است.

قرار است معارضان سوری به زودی در دور جدیدی از مذاکرات مربوط به کمیته قانون اساسی شرکت نمایند که در ژنو برگزار خواهد شد.

رأی الیوم نوشت که بعضی از شخصیت های معارض سوری بر این باورند در این هیئت، نفوذ ترکیه بیشتر از عربستان و مصر است و همین مساله نیز باعث اختلاف در این هیأت شده است.

هیأت معارضان سوری متشکل از چند گروه معارض است که بخشی از آنان به مصر، بخشی به عربستان سعودی و بعضی دیگر به ترکیه وابسته هستند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 915

به "اختلاف میان مخالفان سوری، استعفای 15 عضو وابسته به سعودی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف میان مخالفان سوری، استعفای 15 عضو وابسته به سعودی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید