ارائه درخواست لغو توقیف روزنامه دنیا صنعت

به گزارش درگ فایل، تنها دو روز پس از روز خبرنگار، هیات نظارت بر مطبوعات روزنامه دنیا صنعت را به دلیل مصاحبه ای درباره کرونا با عنوان به آمار دولتی اعتماد نیست با یک کارشناس که بیش از 6 ماه با عنوان عضو ستاد ملی کرونا با رسانه های مختلف گفت وگو داشته است، مجرم شناخته شده و دستور به توقیف موقت آن داده است.

ارائه درخواست لغو توقیف روزنامه دنیا صنعت

به گزارش خبرنگاران، اقدامی که طی 6 ماه گذشته تا به امروز هیچ واکنشی از سوی محبوب فر (مصاحبه شونده) و ستاد ملی کرونا نداشته است ولی این بار منجر به برخورد و توقیف روزنامه دنیا صنعت شده است.

توقیفی که بیکاری 70 نفر به طور مستقیم و بیش از 250 نفر به طور غیرمستقیم را به همراه خواهد داشت.

بنابراین اعضای تحریریه روزنامه دنیا صنعت به منظور حل مشکل و با امید برطرف توقیف هر چه سریع تر روزنامه، به این دلیل که در جلسه هیات نظارت بر مطبوعات نماینده مجلس حضور نداشته است، از وکلای ملت خواستند تا در این باره آنها را حمایت و همراهی نمایند.

متن نامه به توضیح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس یازدهم شورای اسلامی

باسلام و احترام

همانطور که مستحضرید وظیفه روزنامه و خبرنگار، آگاهی بخشی و شفاف سازی است و از این بابت دریافت و انتشار اخبار و اطلاعات مهمترین وظیفه و عملکرد رسانه ها است. در مقابل این عملکرد، وظیفه جامعه متمدن رعایت آزادی بیان و البته تضارب آراء است. بر این مبنا رسانه ها و نشریات، بزرگراه های اندیشه، بیان و فهم هستند؛ مصداقی روشن برای فعالیت کسانی که خداوند در آیه مبارکه 18 سوره کریمه زمر، آنان را راهنمایی شده می داند.

اما گاهی تنگ نظری و بی سلیقگی مقامات و تصمیم گیران مسدود شدن این بزرگراه های اندیشه را رقم می زند. همان اتفاقی که طی روزهای گذشته برای روزنامه دنیا صنعت رخ داد و هیأت نظارت بر مطبوعات به خاطر یک مصاحبه آن هم با کارشناسی که بارها با رسانه های فراگیر گفت وگو نموده بود، تصمیم به توقیف این روزنامه گرفت.

در ادامه این نامه آمده است: به نظر ما آنچه در روزنامه دنیا صنعت به چاپ رسید مصداق اقدام حرفه ای و روزنامه نگاری انتقادی است که تنبیه و توقیف روزنامه مذکور به این علت کاری خطا و نادرست است. بنابراین اهالی روزنامه دنیا صنعت تقاضای همراهی و همکاری آن حضرات جهت برطرف توقیف هر چه زودتر روزنامه خود را داریم تا سریع تر به دکه های مطبوعاتی بازگردد.

نمایندگان امضانماینده درخواست برطرف توقیف روزنامه دنیا صنعت به دلیل چاپ مصاحبه درباره آمار کرونا:

1- شهباز حسن پور بیگلری

2- عبداله ایزدپناه

3- رضاتقی پور

4- حسن نوروزی

5- علی اصغرعنابستانی

6- محمدعلی محسنی

7- روح الله عباسپور

8- علی اصغر باقرزاده

9- احمد علیرضا بیگی

10- عبدالحسین روح الامینی

11- احسان ارکانی

12- سید شمس الدین حسینی

13- علی رضایی

14- سید علی حدادی

15- وحید جلال زاده

16- محسن زنگنه

17- سیدمحمدرضا میرتاج الدینی

  • روزنامه دنیا صنعت توقیف شد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 598

به "ارائه درخواست لغو توقیف روزنامه دنیا صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه درخواست لغو توقیف روزنامه دنیا صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید