استعفاهای زنجیره ای در پنتاگون ادامه دارد

به گزارش درگ فایل، با ادامه یافتن موج استعفای مقامات نظامی و امنیتی در دولت آمریکا، معاون رئیس ستاد کارکنان پنتاگون نیز استعفانامه خود را تحویل داد.

استعفاهای زنجیره ای در پنتاگون ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران از فارس، الکسیس راس معاون رئیس ستاد کارکنان وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه استعفای خود را اظهار داشت.

به نوشته روزنامه دیلی میل، یکی از مقامات پنتاگون به شبکه سی اِن اِن گفته است، راس نیز چند روز پس از اخراج مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، استعفانامه خود را تحویل داده است.

جن استوارت رئیس ستاد کارکنان وزارت دفاع آمریکا و مدیر راس نیز روز سه شنبه استعفای خود را اعلام نموده بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به گفته اغلب رسانه های آمریکایی بازنده انتخابات ریاست جمهوری محسوب می گردد، روز دوشنبه تنها با یک پیغام توییتری، اخراج اسپر را اظهار داشت.

او در این پیغام توییتری نوشت، کریستوفر سی. میلر مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم را به عنوان سرپرست وزارت دفاع برگزیده است.

اخراج اسپر، موجی از استعفا را در پنتاگون به راه انداخت. علاوه بر این وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز شاهد استعفای برایان وِیر دستیار مدیر امنیت سایبری در بخش آژانس امنیت زیرساختی و سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا و والری بوید دستیار وزیر در امور بین الملل این وزارتخانه بود.

کریستوفر کِرِبس، مدیر امنیت سایبری در بخش آژانس امنیت زیرساختی و سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا هم به دستیاران خود گفته که انتظار دارد کاخ سفید او را اخراج کند.

در پنتاگون نیز، به گزارش نشریه پولیتیکو، دستیار وزیر دفاع در امور سیاسی، دستیار وزیر دفاع در امور امنیت و دستیار وزیر دفاع در امور اطلاعات استعفاهای خود را ارائه داده اند.

سی اِن اِن اخیراً مدعی شده ترامپ سه مقام ارشد دیگر از جمله رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را تا پیش از خاتمه دولتش برکنار خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 741

به "استعفاهای زنجیره ای در پنتاگون ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفاهای زنجیره ای در پنتاگون ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید