استعفای رسمی دولت لبنان، حسان دیاب: گروه فساد بزرگتر از دولت است

به گزارش درگ فایل، نخست وزیر مستعفی لبنان در اولین سخنرانی خود پس از استعفا تاکید کرد که گروه فساد در لبنان قوی تر از دولت در این کشور است.

استعفای رسمی دولت لبنان، حسان دیاب: گروه فساد بزرگتر از دولت است

به گزارش به نقل از المیادین، حسان دیاب، نخست وزیر مستعفی لبنان طی سخنانی پس از انصراف از ادامه نخست وزیری در این کشور تاکید کرد: گروه فساد بزرگتر از دولت است؛ این گروه فاجعه ای را تحمیل کرد و احتمال وقوع فجایع دیگر نیز وجود دارد.

امروز پس از انتشار اخبار ضد و نقیضی در خصوص استعفای حسان دیاب در رسانه های مختلف، شبکه المیادین ساعاتی پیش اعلام کرد که نخست وزیر لبنان استعفا کرده و قرار است طی نطقی استعفای دولت خود را رسما اعلام کند.

بنابر اعلام منابع خبری میشل عون، رئیس جمهور لبنان استعفای دولت حسان دیاب را پذیرفته و دیاب به عنوان رئیس دولت پیشبرد امور تا زمان تشکیل دولت جدید منصوب شده است.

حسان دیاب در سخنرانی خود در روز دوشنبه در رابطه با انفجار مهیب در بندر بیروت، گفت: فاجعه ای که در لبنان رخ داد نتیجه فساد ریشه دار در دولت و نحوه اداره آن بوده است. ما با مصیبتی بزرگ رو به رو هستیم؛ گروه ها و احزابی که نسبت به کشور مسئولیت داشتند باید به احترام اندوه مردم بایکدیگر همکاری می کند.

نخست وزیر مستعفی لبنان در خصوص محاکمه عاملان انفجار بیروت، شرح داد: باید کسانی که مصیبت واقعی برای مردم لبنان به شمار می فرایند تغییر کنند. فساد برخی طرف ها در لبنان این فاجعه بزرگ را که از هفت سال پیش پنهان شده بود، به بار آورد.

او ضمن انتقاد از تخریب کابینه از سوی برخی از احزاب در پی انفجار اخیر، تاکید کرد: برای برخی به جز سیاسی بازی، سخنان پوپولیستی و تخریب بقایای دولت چیز دیگری مهم نیست. آن ها باید از خودشان خجالت بکشند؛ فساد آن ها فاجعه آفرید. آن ها تلاش کردند فساد خود را به گردن دولت بیندازند و دولت را مسئول فروپاشی معرفی کنند.

حسان دیاب اتهامات مطرح شده علیه کابینه خود را رد و تاکید کرد: برخی طرف ها تلاش کردند مسئولیت فروپاشی اقتصادی و اقتصادی را متوجه دولت کنند. واقعیت ها را تغییر دادند و مرتکب جنایات بزرگ شدند.نپذیرفتیم که وارد نزاع عمیق شویم؛ چرا که می خواستیم در دولت کار کنیم. با شرافت و جدیت مبارزه کردیم، اما این نبردی نابرابر بود و آن ها از هر سلاحی علیه ما استفاده کردند و به مردم دروغ گفتند.

نخست وزیر مستعفی لبنان این را هم گفت که اولویت دولت مستعفی عبور از پیامد های زلزله ای است که کشور را در نوردید و اینکه باید تحقیقات عادلانه و شفاف در این خصوص انجام شود.

حسان دیاب نهایتا به طور رسمی استعفای جمعی دولت را اعلام کرد و از خداوند خواست تا لبنان را حفظ کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 579

به "استعفای رسمی دولت لبنان، حسان دیاب: گروه فساد بزرگتر از دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای رسمی دولت لبنان، حسان دیاب: گروه فساد بزرگتر از دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید