افزایش بهای حوزه های خدماتی در بودجه 99 شهرداری بسیار کم است

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد در مورد بودجه سال 99 شهرداری گفت: در حوزه هایی که خدمات به شهروندان داده می گردد، مانند حمل ونقل عمومی نگاه افزایشی در بودجه سال 99 وجود ندارد و یا حداقل، افزایش 10 درصدی است.

افزایش بهای حوزه های خدماتی در بودجه 99 شهرداری بسیار کم است

بتول گندمی در گفت وگو با درگ فایل، در مورد بودجه سال 99 شهرداری مشهد اظهار کرد: نسبت به اصلاح بودجه سال 98 در بودجه سال 99 یک کاهشی خواهیم داشت. اعتبارات حوزه عمرانی هنوز هم بیشترین سهم را در بودجه دارد که بیش از 73 درصد است.

وی اظهار داشت: در بخش های اعتبارات هزینه ای باتوجه به اینکه حجم و وسعت کار افزایش پیدا نموده، رشد اعتبارات هزینه ای را در بودجه سال 99 داشته ایم، اما نگاه شورا در آنالیز ها انقباضی است و قطعا کاهش هایی در اعتبارات هزینه ای خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد، تاکید نمود: شورا در اصلاح فرآیندها، کاهش، فعالیت های موازی و جلوگیری از اتلاف منابع، همچنان مصمم است. اتفاقات خوبی در این بخش اتفاق افتاده که امیدواریم بخش زیاد این ثمرات را در بودجه سال 99 ببینیم.

گندمی اضافه نمود: پیش بینی ما این است که برای بسیاری از پروژه های عمرانی، باید اعتبارات کامل بگذاریم تا در سال 99 به مرحله بهره برداری برسد.

وی در رابطه با بودجه پیشنهادی شهرداری، مطرح نمود: آلبوم بودجه پیشنهادی به شورا ارائه شده و شورا در حال آنالیز آن است. این آنالیز براساس برنامه مصوب خود شورا است. این آنالیز به این صورت است که آیا بودجه براساس برنامه مصوب شوراست و اینکه آیا براساس برنامه می تواند تحقق شاخص ها و پیش بینی های لازم را داشته باشد یا خیر؟.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه پیش بینی می کنیم که آنالیز بودجه تا 20 اسفندماه به اتمام رسیده، به شورا بیاد و تصویب گردد، بیان نمود: در زمان ارائه بودجه، ما سهم هرکدام از خدمات و فعالیت ها را در بودجه اعلام و تعیین خواهیم کرد.

گندمی ادامه داد: در حوزه هایی که خدمات به شهروندان داده می گردد، مانند حمل ونقل عمومی نگاه افزایشی در بودجه سال 99 وجود ندارد یا حداقل، افزایش 10 درصدی است. افزایش بها در حوزه خدمات به شهروندان را در بودجه سال آینده بسیار کم دیده ایم.

وی با بیان اینکه بخش یارانه ای که شهرداری باید پیش بینی کند، متورم خواهد بود، توضیح داد: ما یارانه زیادی را به حوزه حمل ونقل، بلیط اتوبوس، مترو و... می دهیم. این بخش در بودجه سال 99 نسبت به سال 98 رشد بیشتری دارد. به این صورت که سهم شهرداری بیشتر و سهم شهروندان کمتر شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد در مورد تحقق بودجه سال 98، اظهار کرد: تحقق بودجه سال 98 تقریبا به طور کامل انجام شده است.پیش بینی ما این است که باز هم مانند سال 97 بیش از 100 درصد تحقق بودجه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 186

به "افزایش بهای حوزه های خدماتی در بودجه 99 شهرداری بسیار کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بهای حوزه های خدماتی در بودجه 99 شهرداری بسیار کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید