افزایش حق مسکن دوای درد کارگران نیست

به گزارش درگ فایل، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها گفت: افزایش حق مسکن دوای درد جامعه کارگری نیست و باید ماده 41 قانون کار اجرا گردد.

افزایش حق مسکن دوای درد کارگران نیست

جهت دریافت خدمات خرید آلاچیق شیشه ای با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه رسانه های درگ فایل، فرامرز توفیقی در گفت وگو با مهر در خصوص جلسه چهارشنبه شورای عالی کار در خصوص حق مسکن کارگران، گفت: اگر قرار باشد بحث عدالت دستمزدی را بخواهند با حق مسکن کارگری حل و فصل نمایند، نمایندگان کارگری این مصوبه را هم امضا نخواهند کرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اضافه نمود: سال های متمادی است حق طبیعی کارگران در تأمین هزینه های معیشت به دلیل منصفانه نبودن دستمزد نادیده گرفته شده است؛ و بهانه های مختلفی همچون اجرای هدفمندی یارانه، بالا و پایین شدن نرخ حامل های انرژی و ارز و … برای آن مطرح بود؛ حالا هم کرونا تبدیل به بهانه جدید شده است.

وی ادامه داد: در سال 98 شاهد بالاترین نرخ طلاق و پایین ترین نرخ ازدواج و زاد ولد بودیم، سرکوب دستمزد یکی از عوامل بروز چنین مسائلی است.

توفیقی گفت: 13 میلیون و 700 هزار بیمه شده مستقیم و 3 میلیون شاغل غیرمستقیم داریم یعنی سه پنجم کشور کارگر محسوب می شوند و این وضع معیشت و درآمد آنهاست.

این فعال کارگری اضافه نمود: از بن خواروبار، پایه سنوات و … در دستمزد صحبت می گردد در حالی که در کارگاه های کوچک و متوسط به هیچ عنوان این موضوعات رعایت نمی گردد حال حق مسکن را می خواهند افزایش دهند که روی مجموع دریافتی کارگران تأثیر چندانی ندارد.

وی ادامه داد: عدم رعایت ماده 41 قانون کار بی عدالتی است؛ نمی توان خروج از ریل قانون را مساوی با عدالت دانست.

توفیقی توضیح داد: یقیناً حق مسکن دوای درد کارگر نیست. عدم امضای مصوبه دستمزد از سوی نمایندگان کارگری در فروردین ماه، به دلیل حق مسکن نبود بلکه به دلیل عدم رعایت ماده 41 قانون کار بود.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 347

به "افزایش حق مسکن دوای درد کارگران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حق مسکن دوای درد کارگران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید