افزایش قیمت و کمبود جو به علت تعلل وزارت صمت

به گزارش درگ فایل، رئیس انجمن صنفی گاوداران صنعتی از افزایش قیمت و کمبود جو به علت تعلل وزارت صمت در ثبت سفارش برای واردات این نهاده دامی اطلاع داد.

افزایش قیمت و کمبود جو به علت تعلل وزارت صمت

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، احمد مقدسی اضافه نمود: از ابتدای امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت که مسئولیت ثبت سفارش نهاده های دامی را برعهده داشت برای واردات جو اقدام نکرد که نتیجه آن کمبود جو و افزایش قیمت این نهاده است.

رئیس انجمن صنفی گاو داران صنعتی گفت: واردات جو به کشور کاهش یافته است به همین منظور وزارت جهاد کشاورزی به جای این محصول ذرت در اختیار گاو داران صنعتی سنگین قرار می دهد، اما فراوری نمایندگان دام سبک و روستایی و پرواربندان گوساله برای تهیه جو مورد احتیاج مشکل دارند و سهمیه ای کمتر از احتیاجشان دریافت می نمایند.

وی اضافه نمود: برای تنظیم بازار این محصول دولت سهمیه گاو داران شیری را که امکان جایگزینی دارند حذف و در اختیار واحد های فراوریی یاد شده قرار می دهد.

رئیس انجمن صنفی گاو داران صنعتی ادامه داد: به خاطر مسائل ارزی و کاهش ثبت سفارش مقدار کمتری جو به کشور وارد شده که امروز شاهد کاهش کمبود این محصول در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون واحد های دامداری با بحران تأمین نهاده روبرو اند و بحران تأمین خوراک که در ماه های پیش مرغداران با آن روبرو بودند سراغ دامداران آمده است گفت: در حالی قیمت جو در بازار آزاد 4300 تا 4،600 تومان به فروش می رسد که قیمت مصوب 1700 تومانی دارد.

بر اساس اطلاعات موجود میزان ثبت سفارش این محصول برای امسال 68 درصد کاهش میزان تخصیص ارز 57 درصد؜ کاهش، شرایط تأمین ارز 67 درصد کاهش و میزان ترخیص وزنی و دلاری به ترتیب 50 و 52 درصد کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 912

به "افزایش قیمت و کمبود جو به علت تعلل وزارت صمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت و کمبود جو به علت تعلل وزارت صمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید