ایران خواستار خودداری پلیس فرانسه از خشونت علیه تظاهرات کنندگان شد

به گزارش درگ فایل، وزارت امور خارجه چهارشنبه شب در پیامی توئیتری خواستار خوددار دولت و پلیس فرانسه از اعمال خشونت علیه تظاهرات کنندگان این کشور شد.

ایران خواستار خودداری پلیس فرانسه از خشونت علیه تظاهرات کنندگان شد

به گزارش درگ فایل، حساب رسمی وزارت امور خارجه کشورمان در توئیتر چهارشنبه شب در پیامی دولت و پلیس فرانسه را در مواجهه با تظاهرات صنفی، قانونی، آرام و غیرمسلحانه مردم خود به پرهیز از کاربرد زور و خشونت عریان و رعایت حقوق آنها فرا خواند.

پلیس ضد شورش فرانسه روز گذشته به تظاهرات مسالمت آمیز و صنفی آتش نشانان با مشت آهنین پاسخ داد.

شبکه تلویزیونی فرانس 24 گزارش داد که آتش نشانان فرانسه در اعتراض به اصلاحات نظام بازنشستگی و همچنین مطالبات صنفی، در پاریس تظاهرات کردند.

این تظاهرات به صورت مسالمت آمیز در میدان رپوبلیک پاریس برگزار گشت، اما بعد از مدت کوتاهی به زد و خورد با پلیس ضد شورش فرانسه منجر شد.

پلیس فرانسه با استفاده از باتوم و گاز اشک آور تلاش کرد تا ماموران آتش نشانی را متفرق کند.

پیش از دخالت پلیس، چند تن از آتش نشانان در اعتراض به اصلاحات نظام بازنشستگی در فرانسه، بطور نمادین خودسوزی کردند.

شنبه هفته گذشته نیز حدود یک هزار آتش نشان فرانسوی به علت مطالبات صنفی در شهر استراسبورگ تظاهرات کردند.

یکی دیگر از مواردی که آتش نشانان به آن اعتراض دارند، خشونت های مردم علیه آنها در هنگام ماموریت ها و بی تفاوتی دولت به این موضوع است.

یکی از آخرین موارد این خشونت ها به جشن های سال نو میلادی در شهر استراسبورگ باز می شود که در جریان پرتاب مواد محترقه و آتش زا به سوی یک خودروی آتش نشانی، 2 مامور زخمی شدند.

به گزارش رسانه های فرانسوی سه مامور آتش نشان نیز روز یکشنبه گذشته هنگامی که قصد کمک رسانی به فردی در نزدیکی استراسبورگ را داشتند با چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

علاوه بر آتش نشان های فرانسوی، روز شنبه نیز تظاهرات مردمی در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت و نظام سرمایه داری برگزار گشت.

اعتراض های مردمی علیه سیاست های دولت مکرون از 17 نوامبر 2018 (26 آبان 97) در سراسر این کشور با جمعیت حدود 300 هزار نفری آغاز شد. این اعتراض ها در کنار اعتصاب ها علیه اصلاحات بازنشستگی همچنان در روزهای شنبه هر هفته دنبال می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 142

به "ایران خواستار خودداری پلیس فرانسه از خشونت علیه تظاهرات کنندگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خواستار خودداری پلیس فرانسه از خشونت علیه تظاهرات کنندگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید