تردید شدید بریتانیایی ها درباره راهبرد دولت برای برگزیت

به گزارش درگ فایل، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که تنها 16 درصد مردم بریتانیا تصور می نمایند که دولت راهبرد روشن و مشخصی برای خروج از اتحادیه اروپا دارد.

تردید شدید بریتانیایی ها درباره راهبرد دولت برای برگزیت

به گزارش گروه بین الملل درگ فایل ، نظرسنجی اجرا شده توسط موسسه یوگاو برای روزنامه تایمز حاکی است که بیش از 50 درصد مردم بریتانیا فکر می نمایند که دولت در مورد برگزیت عملکرد بدی داشته و نتوانسته رویکرد و راهبرد روشنی را ارائه نماید.

تنها 16 درصد مردم بریتانیا اعلام نموده اند که دولت عملکرد خوبی در زمینه معرفی راهبرد برگزیت داشته است.بیش از 22 درصد مردم نیز بر این باورند که عملکرد دولت لندن از زمان برگزاری همه پرسی 23 ژوئن بسیار بد بوده است.

67 درصد مردم بریتانیا نیز در پاسخ به این سئوال که آیا این کشور در نهایت اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود، پاسخ مثبت داده اند، 16 درصد پاسخ منفی داده و 16 درصد دیگر نیز ابراز بی اطلاعی نموده اند.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا بارها اعلام نموده است که برگزیت به معنای برگزیت خواهد بود و فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اوایل سال آینده شروع خواهد شد.

23 ژوئن همه پرسی سرنوشت سازی در بریتانیا برگزار گردید و مردم این کشور در مورد ادامه عضویت در اتحادیه اروپا یا خروج از این اتحادیه تصمیم گیری کردند. نتایج این همه پرسی نشان داد که حدود 52 درصد مردم بریتانیا معادل 17.4 میلیون نفر به خروج از اتحادیه اروپا رای داده اند و 16.1 میلیون نفر نیز با خروج از این اتحادیه مخالفت نموده اند.

فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی شروع خواهد شد که نخست وزیر این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، فرایند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا شروع می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 207

به "تردید شدید بریتانیایی ها درباره راهبرد دولت برای برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید شدید بریتانیایی ها درباره راهبرد دولت برای برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید