تولیدکنندگان مسکن استیجاری از دولت یارانه می گیرند

به گزارش درگ فایل، وزیر راه و شهرسازی که سال گذشته از ارائه تسهیلات به سازندگان مسکن اجاره ای خبر داده بود، مجددا، گفت: کسانی که قصد دارند واحد مسکونی اجاره ای فراوری نمایند اعم از نهادها یا اشخاص حقیقی از سوی وزارت راه، زمین 99 ساله همراه با تسهیلات ساخت مسکن دریافت می نمایند.

تولیدکنندگان مسکن استیجاری از دولت یارانه می گیرند

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش درگ فایل، موضوع ساخت مسکن استیجاری به صراحت در قانون (ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن مصوب 1387) آمده است، اما جامعه سازندگان و سرمایه گذاران در سالهای گذشته از ساخت مسکن استیجاری استقبال نکردند.

وزارت راه و شهرسازی تابستان سال گذشته با دعوت از سرمایه گذاران برای فراوری مسکن استیجاری در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: انبوه سازان و سرمایه گذاران برای ساخت مسکن استیجاری در کشور امتیازات ویژه ای از دولت دریافت می نمایند، اما باز هم از تابستان سال گذشته تا به امروز کلنگ ساخت هیچ مسکن اجاره ای به زمین خورده نشد.

به همین دلیل محمد اسلامی روز شنبه در مصاحبه با ایرنا در مورد برنامه دولت برای ساماندهی بازار اجاره بها، گفت: به دنبال عملیاتی شدن طرح اجاره داری حرفه ای هستیم تا بتوانیم در درازمدت بازار اجاره بها را کنترل کنیم.

وی گفت: اجاره داری حرفه ای در کشورهای پیشرفته اجرایی می گردد و شرکت های بزرگی هستند که خانه هایی که متعلق به خودشان است را اجاره می دهند، همچنین شرکت هایی هستند که در صندلی کارگزار خانه های مردم را با الگویی معین به صورت سالیانه یا بلندمدت اجاره می دهند.

اسلامی با اعلام اینکه درصدد گسترش و اجرای طرح اجاره داری حرفه ای هستیم، گفت: کسانی که قصد دارند واحد مسکونی اجاره ای فراوری نمایند اعم از نهادها یا اشخاص حقیقی از سوی وزارت راه زمین 99 ساله همراه با تسهیلات ساخت مسکن دریافت می نمایند.

وزیر راه گفت: بعد از ساخت این خانه ها از آنجایی که سازنده خانه های اجاره ای از دولت یارانه دریافت نموده اند باید به نرخ های مصوب، خانه ها را اجاره دهند.

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد وزات راه به شهرداری و انبوه سازان اطلاع داد و گفت: ساخت مسکن اجاره ای در دستور کار وزارت راه است و به شهرداری و دستگاههای که شرایط ساخت مسکن را دارند پیشنهاد دادیم وارد این کار شوند و یا اجرای اجاره داری حرفه ای که دغدغه جمعی مستاجر کشور است، را برای دستیبابی به مسکن با نرخ عادلانه و مصوب توسعه دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 415

به "تولیدکنندگان مسکن استیجاری از دولت یارانه می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولیدکنندگان مسکن استیجاری از دولت یارانه می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید