جنوب یمن ، شورش سه گردان نزدیک به عربستان و پیوستن به متحدان امارات

به گزارش درگ فایل، سه گردان نظامی در استان سقطری در آب های جنوبی یمن با شورش علیه دولت مستعفی (متحد عربستان)، از شورای انتقالی جنوبی (متحد امارات) حمایت کردند.

جنوب یمن ، شورش سه گردان نزدیک به عربستان و پیوستن به متحدان امارات

به گزارش گروه بین الملل درگ فایل، در ادامه تشدید اختلافات بین عربستان سعودی و امارات، سه گردان در استان سقطری با شورش علیه دولت مستعفی یمن، وفاداری خود به شورای انتقالی جنوبی تحت حمایت امارات را اعلام کردند.

یک مسئول محلی در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که گردان های قطاع نوجد، الدبابات و الدفاع الجوی وابسته به تیپ اول پیاده نظام دریایی در استان سقطری، علیه دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی اعلام شورش کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اضافه نمود که این گردان ها حمایت و وفاداری خود به شورای انتقالی جنوبی را اعلام نموده و پرچم های جدایی طلبی را بالا بردند.

از سوی دیگر سالم العولقی عضو هیأت ریاست شورای انتقالی در صفحه فیس بوک خود نوشت: از پیوستن گردان های وابسته به تیپ اول پیاده نظام دریایی در جزیره سقطری به نیروهای جنوبی و اعلام حمایت آن ها از شورای انتقالی جنوبی استقبال می کنیم.

العولقی این اقدام را موضع ملی مسئولانه در برابر طرح های مشکوک علیه جزیره سقطری خواند.

این تحولات پس از آن رخ داد که مسئولان شورای انتقالی جنوبی در استان سقطری با ابوفیصل فرمانده قوات الواجب 808 عربستان ملاقات کرد.

روز گذشته همچنین شورای انتقالی جنوبی یحیی مبارک سعید مسئول این شورا در سقطری را برکنار و ناظم قبلان را به عنوان جانشین او معرفی کرد.

پیشتر نیروهای دولت هادی با تصرف یک اردوگاه امنیتی در سقطری، نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوبی را از آن بیرون نموده بودند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 356

به "جنوب یمن ، شورش سه گردان نزدیک به عربستان و پیوستن به متحدان امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوب یمن ، شورش سه گردان نزدیک به عربستان و پیوستن به متحدان امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید