حریرچی: مردم باید به زندگی با کرونا عادت نمایند

به گزارش درگ فایل، حریرچی گفت: وجود ویروس کرونا را باید پذیرفت چراکه کشف واکسن کرونا حداقل تا یک سال آینده طول می کشد لذا باید به زندگی با کرونا عادت کرد.

حریرچی: مردم باید به زندگی با کرونا عادت نمایند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه مردم خوزستان باید همکاری بیشتری نمایند تا میزان موارد مرگ و میر را به حداقل برسانیم، اظهار کرد: میزان بستری و مرگ و میر در کشور حدود 70 تا 80 درصد نسبت به زمان اوج بیماری کاهش پیدا نموده اما در بعضی استان ها با فرایند صعودی روبرو هستیم که بالاترین صعود مربوط به خوزستان است.

وی اضافه کرد: البته خوزستان هنوز به لحاظ میزان شیوع کمی بالاتر از متوسط کشوری است اما با توجه به فرایند چند روز اخیر و با توجه به مراسم عید فطر پیش بینی می گردد تا چند روز آینده فرایند صعودی درآمار مبتلایان استان خوزستان را مشاهده کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: با راهنمایی استاندار خوزستان یک دوره 5 روزه و یک دوره 3 روزه فاصله گذاری اجتماعی با شدت بیشتری در استان انجام شد، مردم خوزستان تعطیلی های اسفند و فروردین را پشت سر گذاشتند و اخیراً در حال گذراندن تعطیلی هایی هستند که از نظر مالی و اجتماعی به آن ها فشار مضاعفی را وارد می نماید.

حریرچی گفت: از تمام اقوام خوزستان عاجزانه درخواست دارم تا چند روز دیگر تا زمان کنترل بیماری با ما همکاری نمایند.

وی بیان کرد: خوزستان به لحاظ انجام تست بیماران مبتلا به کرونا یکی از استان های پیشرو در سطح کشور است و در حال حاضر از نظر ظرفیت آزمایش کرونا رتبه چهارم را در کشور دارد.

وی اضافه کرد: بیشتر موارد کشف شده در خوزستان موارد اولیه است اما در افراد مسن و کسانی که با بیماری زمینه ای با موارد مرگ و میر روبرو می شویم.

حریرچی با اشاره به تاثیر همکاری مردم در کنترب بیماری کرونا، بیان نمود: اکنون منحنی کاملاً صعوی کمی خم شده و به خط صاف نزدیک می گردد اما تعداد اندکی که اصول لازم را رعایت نمی نمایند و احتمالاً ما نتوانسته ایم پیغام خود را به آنها منتقل کنیم دیگرا ن را در معرض خطر قرار می دهند.

وی گفت: یکی از استراتژی های اصلی که در استان و کشور قابل گسترش خواهد بود این است که بیماران در معرض خطر بیشتر مرگ و میر شامل افراد بالای 65 سال که حدود 80 درصد مرگ و میر را شامل می شوند.

حریرچی اضافه کرد: و باید از افراد با بیماری های زمینه ای از جمله قلبی و عروقی، دیابت و سرطان را در برابر این بیماری مراقبت کنیم، آنها فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نموده و کمتر در تماس با دیگران قرار گیرند و افراد جوانتر باید کمتر با آنها برخورد داشته باشند که برای ادارات نیز پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی بیان نمود: با فاصله گذاری اجتماعی مناسب و بازگشایی های هوشمندانه، فعالیت های مناسب در جهت تامین معیشت انجام گردد همچنین تماس های اجتماعی مانند دید و بازدیدهای فامیلی و یا آیین های مختلف که بازده مالی ندارند را به حداقل برسانیم ضمن اینکه استفاده از ماسک نیز بسیار موثر است.

حریرچی بیان کرد: وجود ویروس کرونا را باید پذیرفت چراکه کشف واکسن کرونا حداقل تا یک سال آینده طول می کشد لذا باید به زندگی با کرونا عادت کرد.

وی اضافه کرد: قطعاً در پاییز و زمستان با بیماری بیشتری نسبت به تیر و خرداد و مرداد روبرویم به همین دلیل باید برنامه ریزی ما منطبق با وجود بیماری کرونا باشد.

حریرچی با بیان اینکه اکنون با یک دوگانگی شامل مقابله با اثرات بیماری زایی و مبارزه با اثرات مالی کرونا رو به رو هستیم، گفت: بعضی اقشار فشار، مالی زندگی و سلامت آنها را تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است بنابراین اگر رسانه ها، اساتید و دانشگاه ها تنها مساله سلامتی را مد نظر داشته باشند و توجهی به معیشت نداشته باشند قطعاً بر فرایند کرونا اثر بخش نیست و در آینده نزدیک اثرات بدی خواهد داشت.

وی با تاکید بر ارائه سه استراتژی برای مقابله با ویروس کرونا بیان نمود: در خواست اول ما این است که فاصله گذاری هوشمند و رعایت مسایل بهداشت فردی تا حدبیشتر ممکن با سیاست گذاری در استان انجام گردد و فاصله گذاری را به حدبیشتر برسانیم.

حریرچی استراتژی دوم را ایزوله کردن بیماران بیان کرد، و اضافه کرد: استراتژی سوم نیز شناسایی افرادی است که با مبتلایان ارتباط نزدیک دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 461

به "حریرچی: مردم باید به زندگی با کرونا عادت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: مردم باید به زندگی با کرونا عادت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید