حسّان دیّاب با 69 رأی، مأمور تشکیل دولت جدید در لبنان شد

به گزارش درگ فایل، رئیس جمهور لبنان بعد از رایزنی های بین فراکسیون های پارلمانی این کشور برای انتخاب نخست وزیر، حسان دیاب را مأمور تشکیل کابینه کرد.

حسّان دیّاب با 69 رأی، مأمور تشکیل دولت جدید در لبنان شد

به گزارش گروه بین الملل درگ فایل، رسانه های لبنان از خاتمه رایزنی های مجلسی برای انتخاب نخست وزیر این کشور اطلاع داد.

بر اساس آخرین آمار از آرا اخذ شده از فراکسیون ها و نمایندگان مجلس لبنان، حسّان دیّاب با کسب 69 رأی، بیشترین رأی را به دست آورده است.

به گزارش النشره به نقل از دفتر ریاست جمهوری، میشل عون، رئیس جمهور لبنان بعد از اینکه حسان دیاب را به کاخ نخست وزیری دعوت کرد او را رسماً مأمور تشکیل کابینه کرد.

حسّان دیّاب، نخست وزیر ِمأمور تشکیل کابینه لبنان

حضور دیاب در کاخ بعبدا در کنار عون و بری (رئیس مجلس)

دیاب بعد از حاضر شدن در کاخ بعبدا با میشل عون و نبیه بری، رئیس مجلس ملاقات و گفت وگو کرد و او باید در آینده نزدیک باید اسامی وزرای کابینه خود را به مجلس جهت رأی گیری ارائه کند.

جنبش های حزب الله و امل لبنان (دو حزب شیعی لبنان) در رایزنی های امروز، از نخست وزیری دیاب حمایت نموده و به وی رأی داده اند.

در مقابل نواف سلام و حلیمه قعقور، نامزدهای دیگر تصدی نخست وزیری لبنان به ترتیب 13 و یک رأی بهخ دست آوردند و 43 نماینده از بین 128 نماینده از رأی دادن خودداری کردند که معروف ترین این فراکسیون ها، فراکسیون جریان المستقبل به ریاست سعد الحریری بود (جزئیات بیشتر).

رایزنی های مجلسی لبنان با هدف انتخاب نخست وزیر جدید و جانشین سعد الحریری از صبح امروز پنجشنبه (28 آذر) شروع شد و به بعد از عصر موکول شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 33

به "حسّان دیّاب با 69 رأی، مأمور تشکیل دولت جدید در لبنان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسّان دیّاب با 69 رأی، مأمور تشکیل دولت جدید در لبنان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید