خبرنگاران آتش سوزی مراتع سقز امسال 20 درصد افزایش داشته است

به گزارش درگ فایل، سنندج - خبرنگاران - رییس سازمان آتش نشانی شهرداری سقز از افزایش 20 درصدی آتش سوزی مراتع و گیاهان خُشک شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: امسال آتش سوزی مزارع و زمین های کشاورزی 30 درصد کاهش داشته است.

خبرنگاران آتش سوزی مراتع سقز امسال 20 درصد افزایش داشته است

محمد دولتی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به افزایش 20 درصدی آتش سوزی در مراتع این شهرستان گفت: در تیرماه سال جاری 154 عملیات در این سازمان به انجام رسیده که بیشترین آمار، مربوط به آتش سوزی مراتع با 68 مورد بوده است.

وی افزود: رهاسازی و محبوس شدن حیوانات با 20 مورد، 12 مورد بسته شدن درب منازل، 6 مورد حریق منازل مسکونی، پنج عملیات اطفای حریق خودرو، و مواردی همچون حریق انبار و ضایعات، سیلندر گاز، گیر کردن انگشتر و آسانسور در رتبه های بعدی قرار دارند.

دولتی، ضمن تشکر از شهروندان و کشاورزان در رعایت اقدامات ایمنی یادآور شد: این امر موجب کاهش 30 درصدی آتش سوزی در زمین های کشاورزی و زراعی شده است.

وی به بیشترین عملیات انجام گرفته در بحث امداد و نجات در سطح شهر را مربوط به محلاتی همچون بلوار شورا (6مورد)، فخررازی(پنج مورد)، حدفاصل میدان آزادی تا سه راهی کانی گرمک(پنجمورد)، خیابان دکتر خالدی(پنج مورد) و محله قه وخ (چهار عملیات) اشاره کرد و افزود: در خلال انجام عملیاتهای انجام گرفته موارد زیادی از مزاحمتهای تلفنی نیز ثبت شد.

وی با بیان اینکه وظیفه این سازمان در پاسخ به هرنوع درخواست کمک، موجب شده توان سازمان بیشتر در تماس های سوری به هدر برود تا در انجام عملیات های واقعی، گفت: تسریع در عملیات و خدمات رسانی، مستلزم همکاری و توجه خاص عموم شهروندان در رعایت مسایل ایمنی و پرهیز از مزاحمت های تلفنی است.

دولتی، آمار مزاحمت های تلفنی در تیرماه را بیش از هزار و 700 تماس گفت و یادآور شد: در فواصلی از شبانه روز این مزاحمت ها موجب اشغال کل خط های اضطراری این سازمان شده که با توجه به بررسی های بعمل آمده 90 درصد مزاحمت های انجام گرفته توسط افراد 15 تا 40 سال بوده است.

رییس سازمان آتش نشانی سقز تاکید کرد: ضمن قدردانی از همکاری اکثریت قریب به اتفاق شهروندان در بازگشایی جهت تردد خودروهای سازمان حین اعزام به محل حادثه، ابراز امیدواری کرد همه شهروندان در یادگیری و افزایش اطلاعات فردی در خصوص نحوه مواجهه با حوادث و رویدادها تا زمان رسیدن نیروهای امدادی تلاش و توجه بیشتری داشته باشند تا ضمن کمک به خود و خانواده و شهروندان با همکاری یکدیگر از بروز خسارت مالی و جانی تا حد ممکن جلوگیری کنیم.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 578

به "خبرنگاران آتش سوزی مراتع سقز امسال 20 درصد افزایش داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش سوزی مراتع سقز امسال 20 درصد افزایش داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید