خبرنگاران افتتاح نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک در استانبول

به گزارش درگ فایل، آنکارا- خبرنگاران- نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک با عنوان فرهنگ ایران و ترکیه با زبان مشترک هنر امروز (یک شنبه) در استانبول گشایش یافت.

خبرنگاران افتتاح نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک در استانبول

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز یکشنبه، نمایشگاه نقاشی با عنوان فرهنگ ایران و ترکیه با زبان مشترک هنر متشکل از آثار هنرمندان دو کشور امروز در مرکز فرهنگ و هنر غازی عثمان پاشای استانبول گشایش یافت.

احمد بلبل، معاون شهردار غازی عثمان پاشا طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با بیان اینکه ترکیه و ایران از اشتراکات فرهنگی بسیاری برخوردار هستند، گفت: در این نمایشگاه 36 اثر از 26 هنرمند ترک و ایرانی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

سوگی اونور، یکی از نقاشان ترک که آثار وی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، به خبرنگار آناتولی گفت: با هنر نقاشی در 40 سالگی آشنا شدم. در 2-3 سال اخیر نیز کاملا به این هنر تمرکز کردم. علاقه مندان به این هنر می توانند با بازدید از این نمایشگاه 3 تابلوی نقاشی را که کشیده ام، ببینند.

مهدی اهورایی، هنرمند ایرانی نیز درباره این نمایشگاه گفت: ترکیه و ایران اشتراکات فرهنگی زیادی دارند. در هر دو کشور با نقاشان بسیار با استعدادی آشنا شدم. هنرمندانی که آثار آنها در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شده، بسیار با استعداد هستند. در این نمایشگاه 2 تابلوی نقاشی من نیز به نمایش گذاشته شده است. از شهرداری غازی عثمان پاشا بابت فراهم ساختن چنین فرصتی قدردانی می کنم.

نمایشگاه نقاشی فرهنگ ایران و ترکیه با زبان مشترک هنر تا 29 فوریه برای بازدید علاقه مندان و دوستداران هنر نقاشی دایر خواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 215

به "خبرنگاران افتتاح نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک در استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افتتاح نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک در استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید