خبرنگاران سه واحد نانوایی در خلخال پلمب شد

به گزارش درگ فایل، اردبیل - خبرنگاران - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خلخال از پلمب و تعطیلی سه واحد نانوایی متخلف و بی توجه به موارد پیشگیری از کرونا در این شهرستان اطلاع داد.

خبرنگاران سه واحد نانوایی در خلخال پلمب شد

سیدناصر میرمرسلی روز آدینه به خبرنگار خبرنگاران گفت: با توجه به تاکید کارگروه ساماندهی آرد و نان شهرستان مبنی بر برخورد با نانوایان بی توجه به مسائل بهداشتی بویژه موارد پیشگیرانه مربوط به مقابله با بیماری ویروس کرونا ،محل کار سه واحد نانوایی در این شهرستان پلمب شده و این واحدها تا اطلاع ثانوی اجازه فعالیت نخواهند داشت.

وی اضافه نمود: این نانوایی ها به خاطر دریافت پول از مشتری و جمع آوری و تحویل نان با دست آلوده ، عدم استفاده از ماسک ، نپوشیدن دستکش و روپوش ، استفاده نکردن از کلاه و سایر موارد مربوط به موازین بهداشتی پلمب شدند.

وی با بیان اینکه تعداد نانوایی های پلمب شده شهرستان خلخال از اول امسال تا کنون به 9 واحد رسید، اظهارداشت: یک واحد نانوایی چند منظوره و یک واحد نانوایی بربری پزی در خلخال و یک واحد سنگک پزی در روستای خوجین پلمب شده که در صورت ادامه بی توجهی نانوایان به پروتکل های بهداشتی، سهمیه آرد آنها قطع و پروانه فعالیت نیز باطل خواهد شد.

رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت خلخال اضافه نمود: بیشترین تخلفات نانوایی ها در این شهرستان مربوط به نانوایی های سنگک پز است.

او با بیان اینکه در حال حاضر 9 واحد نانوایی سنگکی در خلخال در پخت این نوع نان فعالیت دارند، گفت: 6 واحد سنگکی بصورت سنتی و با استفاده از کوره، 2 واحد نیمه ماشینی و یک واحد جدید راه اندازی شده نیز تمام اتوماتیک فعالیت می نمایند.

وی اعلام نمود: 162 واحد نانوایی دولتی و آزادپز در این شهرستان در تامین نان مصرفی مردم فعالیت دارند که از این تعداد 111 واحد نانوایی دولتی و سهمیه پز بوده و از آرد تمام یارانه ای بهره مند هستند.

او اضافه نمود: از مجموع 111 واحد نانوایی دولتی خلخال 72 واحد بربری پز و 39 واحد لواش پز هستند و سایر انواع نان از جمله سنگک و تافتون تنها به وسیله نانوایی های آزادپز پخت و تامین می گردد.

میرمرسلی از افزایش بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی و نانوایی ها اطلاع داد و گفت: واحدهای صنفی تولیدی ،توزیعی و خدماتی فعال مورد بازدید بازرسان قرار گرفته و با متخلفان برخورد شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 402

به "خبرنگاران سه واحد نانوایی در خلخال پلمب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه واحد نانوایی در خلخال پلمب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید