خبرنگاران فعالیت های ساختمانی در تهران تا 15 فروردین تعطیل شد

به گزارش درگ فایل، تهران- خبرنگاران- شهرداری تهران گفت به منظور کاهش صدمات ناشی از بیماری کرونا و تأمین آسایش و سلامت شهروندان، تمامی فعالیت ها و عملیات ساختمانی شهر تهران در پروژه های دولتی و خصوصی از 24 اسفند تا 15 فروردین 99 متوقف شده است.

خبرنگاران فعالیت های ساختمانی در تهران تا 15 فروردین تعطیل شد

جهت دریافت خدمات آلاچیق روی پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی با اعلام این خبر اضافه کرد: با ابلاغ معاون شهرسازی و معماری به مناطق 22 گانه شهر تهران، محدودیت عملیات ساختمانی شروع و مقرر شده است از 24 اسفند 98 تا 15 فرودین 99 هیچ گونه عملیاتی انجام نگردد.

وی اضافه کرد: هدف از این موضوع حذف هرگونه مزاحمت ناشی از فعالیت ساختمانی برای شهروندانی است که مجبورند سال جاری را در منزل سپری نمایند.

گلپایگانی توضیح داد: البته با توقف فعالیت ساختمانی، سلامت هر چه بیشتر کارگران و کارفرمایان نیز تأمین شده است و با کاهش مأموریت همکاران ما در دستگاه نظارت، سلامتی این عزیزان هم کمتر در خطر خواهد بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه سال جاری نیز تمهیدات استقبال از بهار را اجرا می کنیم، گفت: همچنان که استقبال از نوروز بر اساس سنت ایرانی با تمهیداتی در منازل همراه است، شهر نیز به مثابه خانه بزرگ تر مردم به یک سری بازپیرایی هایی و تمهیداتی احتیاج دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به خطر شیوع بیماری کرونا در کشور و تأکیدات اجرا شده جهت حضور شهروندان در منزل و همچنین کاهش تردد در سطح شهر، برنامه های استقبال از بهار سال جاری با تغییراتی همراه بوده است؛ به طوری که سعی شده تأمین آسایش شهروندان به طور ویژه ای مدنظر قرارگرفته و با توقف همه فعالیت ها و عملیات ساختمانی، سلامت کارگران، کارفرمایان و همکاران ما در دستگاه نظارت موضوع محوری معاونت شهرسازی و معماری بوده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به بخشنامه طرح استقبال از نوروز 99 از سوی شهرداری توضیح داد: در این بخشنامه تدابیر و محدودیت هایی برای ساخت وسازها در کلیه پروژه ها اعم از دولتی و خصوصی به منظور آمادگی شهر برای استقبال از نوروز اندیشیده شده است، با این تفاوت که با توجه به خطر شیوع کرونا برخلاف سال های گذشته که محدودیت فعالیت های ساختمانی تا 5 فروردین اعمال می شد، سال جاری این محدودیت ها تا 15 فروردین اعمال خواهد شد.

معاون شهردار تهران درباره مفاد این بخشنامه گفت: در موضوع بازپیرایی عمومی دستورالعملی صادرشده است که بر مبنای آن حصارهای کارگاهی باید حتماً مرتب سازی گردد.

وی اضافه کرد: این حصارها به خاطر باد و بارندگی در زمستان احتیاج به بازپیرایی، مرتب سازی و رنگ آمیزی دارند و اگر حصاری از کارکرد خود خارج شده است، باید اصلاح گردد.

گلپایگانی بابیان اینکه بر اساس این دستورالعمل پوشش یا لفاف یا نمای موقت نیز به دلیل فرسودگی ناشی از باد و باران باید اصلاح و مرتب شوند، گفت: محیط اطراف کارگاه ها باید از مصالح پاک سازی شوند و اطراف آن ها در حد مقدور با نصب گلدان و استفاده از فضای سبز شامل زیباسازی اولیه ای شوند؛ البته این اقدامات بدون ایجاد هیچ سد معبر یا مزاحمتی برای عابران خواهد بود.

وی همچنین گفت: تأکید کردیم شناسنامه ها، گواهی های ایمنی سلامت دستگاه ها و اپراتورها در مورد کلیه تاور کرین ها یک دور مجدد بازبینی شوند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: برای رسیدگی به پیغام های دریافتی از جانب شهروندان نیز برنامه ریزی نموده ایم تا هم پیغام های باقی مانده از قبل معین تکلیف گردد و هم به پیغام های جدید به سرعت رسیدگی گردد.

گلپایگانی اضافه کرد: به منظور رسیدگی و کنترل این دستورالعمل اکیپ هایی از معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به موازات مأموران شهرداری مستقر در مناطق و نواحی بر حسن اجرای این بخشنامه نظارت می نمایند.

وی بابیان اینکه در نظر داریم زیباسازی محیط های کارگاهی را به صورت کلی اصلاح کنیم، گفت: ما به دنبال این هستیم آنچه اکنون به عنوان حصار کارگاهی و لفاف و پوشش موقت نماهای ساختمانی وجود دارد و تا به امروز بیشتر از جنبه ایمنی به آن توجه شده است به عنوان بخشی از نمای شهر دیده گردد و روی زیباسازی آن کارکنیم چون بعضی از این نماها حدود سه الی چهار سال مهمان شهر هستند، بنابراین به عنوان نمای موقت شهر باید موردتوجه باشند.

معاون شهردار تأکید کرد: پیش بینی می کنیم در سه ماهه اول سال آینده دستورالعمل اصلاحی در این عرصه صادر گردد تا با دقت بیشتری اصلاح نمای شهری را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در بحث سد معبر مصالح ساختمانی نیز فعالیت های خوبی تا به امروز توسط شرکت شهربان انجام شده است که شامل چندین بازدید دوره ای مستمر از کلیه کارگاه ها بوده اما هنوز مطلوب نیست و به دنبال این هستیم که طی تمهیداتی با همکاری شورای اسلامی شهر تهران اصلاحاتی را در این زمینه رقم بزنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 146

به "خبرنگاران فعالیت های ساختمانی در تهران تا 15 فروردین تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فعالیت های ساختمانی در تهران تا 15 فروردین تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید