خبرنگاران کابل: طالبان به دنبال وقت کشی در مذاکرات صلح است

به گزارش درگ فایل، تهران- خبرنگاران- عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان در قطر بیان کرد که طالبان به دنبال وقت کشی در مذاکرات صلح است.

خبرنگاران کابل: طالبان به دنبال وقت کشی در مذاکرات صلح است

به گزارش خبرنگاران، نادر نادری شنبه شب به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: نهاد شبه نظامی با کوشش برای مذاکره مجدد در خصوص توافقات قبلی اجرا شده، وقت تلف می نماید.

نادری اضافه نمود: ما وقت را تلف نکردیم، طالبان وقت را تلف می نمایند در حالی که مردم در کار ما سرعت می خواهند.

به گفته عضو تیم مذاکره نماینده دولت افغانستان در قطر، طالبان به دنبال مذاکرات مجدد در خصوص بعضی از جنبه های توافقی است که آنان در 29 فوریه (10 اسفند) در دوحه با آمریکا به توافق رسیدند.

نادری گفت که طالبان با هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در کوشش است تا دولت را در کابل تحت فشار قرار دهد.

وی اظهار داشت: طالبان از خشونت ها به عنوان ابزاری برای افزایش فشار عمومی بر دولت استفاده می نمایند. ما برای دفاع از ارزش های خود خسته نمی شویم و آماده هستیم تا در هر گفت وگویی شرکت کنیم.

به رغم اینکه نمایندگان گروه طالبان در دوحه قطر سرگرم گفت وگوهای صلح با هیات دولت افغانستان است، اما حملات و کمین های نظامی آن ها علیه نیروهای نظامی و همچنین شهروندان افغانستان شدت یافته و در روزهای اخیر تعداد زیادی قربانی این حملات شدند.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، آخرین اظهارات نمایندگان دولت افغانستان در دوحه نشان می دهد که آنها برای رسیدن به آتش بس در این دور از مذاکرات بسیار امیدوارند در حالی که گروه طالبان دستیابی به آتش بس فوری را غیرممکن می داند.

هیأت مذاکره نماینده دولت افغانستان ابراز امیدواری نموده است در این دور بتوانند با طالبان در باره آتش بس به یک توافق مطلوب دست یابند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 647

به "خبرنگاران کابل: طالبان به دنبال وقت کشی در مذاکرات صلح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کابل: طالبان به دنبال وقت کشی در مذاکرات صلح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید