داروی مالاریا برای درمان کرونا رد شد

به گزارش درگ فایل، نتایج دو آنالیز عظیم نشان می دهد یک نوع داروی ضد مالاریا به نام هیدروکسی کلروکین نتوانست به بیماران مبتلا به ویروس کرونا یاری کند.

داروی مالاریا برای درمان کرونا رد شد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش درگ فایل از فارس، نتایج دو آنالیز عظیم نشان می دهد یک نوع داروی ضد مالاریا به نام هیدروکسی کلروکین نتوانست به بیماران مبتلا به ویروس کرونا یاری کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا حدود سه هفته پیش اطلاعیه ای صادر و نسبت به عوارض جانبی دو داروی کلروکین و هیدروکسی کلروکین همچون بروز مشکل در ضربان قلب طی آزمایشات بالینی هشدار داد؛ این درحالیست که چند روز قبل از این هشدار، بیمارستان ها در استرالیا و نیوزلند در طرحی آزمایشی از داروهای مقابله با HIV و مالاریا برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا استفاده کردند.

دو مطالعه که اخیراً در مجلات پزشکی منتشر شده، نشان داد که داروهای ضد مالاریا مانند هیدروکسی کلروکین برای یاری به بیماران مبتلا به ویروس مؤثر نبوده است.

این نتایج حاصل یک آنالیز عظیم از دو هزار بیمار مبتلا به این ویروس است که در نیویورک تحت درمان بودند و بهبودی در آنها دیده نشد.

هیدروکسی کلروکین در اوایل به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید 19 مطرح شد اما این دارو توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان COVID-19 تأیید نشده است.

دو مطالعه میدانی که در مجله پزشکی نیو انگلستان و مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده، نشان داد که در بین هزاران بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان بستری و داوری ضد مالاریا را دریافت نموده بودند، تغییری مشاهده نشد.

این مطالعه همچنین گزارش داد که ایست قلبی در بیمارانی که هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را دریافت کردند، در مقایسه با افرادی که چنین دارویی دریافت نکردند بیشتر بود.

آزیترومایسین نوعی آنتی بیوتیک است که برای درمان بعضی از عفونت های باکتریایی مثل عفونت گوش میانی، گلودرد استرپتوکوکی، سینه پهلو، اسهال مسافران و بعضی دیگر از التهاب های معدی روده ای به کار می رود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 420

به "داروی مالاریا برای درمان کرونا رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی مالاریا برای درمان کرونا رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید