درگیری ها در دهلی نو 7 کشته بر جا گذاشت

به گزارش درگ فایل، درگیری ها در دهلی نو بین مخالفان و موافقان قانون جنجالی اعطای تابعیت هندی به افراد غیر مسلمان که با دخالت نیرو های پلیس روبرو شد، 7 کشته و نزدیک به صد مجروح بر جا گذاشت.

درگیری ها در دهلی نو 7 کشته بر جا گذاشت

به گزارش گروه بین الملل درگ فایل، همزمان با استقبال مقام های هند از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حیدرآباد این کشور، روز دوشنبه دهلی نو شاهد درگیری های خشن حامیان و مخالفان قانون جنجالی اعطای تابعیت هندی به افراد غیر مسلمان بود.

یک مقام ارشد هندی به رویترز اطلاع داد، در جریان درگیری ها در دهلی نو که به دنبال تظاهرات به قانون اعطای تابعیت هندی به افراد غیرمسلمان در مناطق جامو و کشمیر انجام شد، حداقل پنج نفر کشته و 90 تن زخمی شدند.

بعضی دیگر از رسانه ها از قبیل: شبکه جهانی بی بی سی، از کشته شدن هفت نفر در درگیری های دهلی نو پایتخت هند اطلاع دادند.

از زمان تصویب این قانون در تاریخ بیستم آذر، تظاهرات و اعتراضات علیه این قانون ادامه داشته و روز دوشنبه (دیروز) در ادامه این فرایند معترضان در دهلی نو پایتخت اعتراض کردند.

قانون مذکور به شش گروه مختلف که از نظر دولت هند در دوره های مختلف تاریخی توسط همسایگان مسلمان خود مورد آزاد و اذیت قرار گرفته اند، تابعیت هندی اعطا می گردد. منتقدان در اعتراض به این طرح اعتقاد دارند قانون شهفرایندی تبعیض علیه مسلمانان است و قانون اساسی هند را تضعیف می نماید.

در اعتراضات روز دوشنبه در دهلی نو، علاوه بر مخالفان این طرح جنجالی، موافقان آن هم حضور یافتند و این موضوع به درگیری های خشن بین دو طرف انجامیده است.

راجش کالرا یکی از مقام های ارشد بیمارستان گورو تگ بهادر به رویترز گفت: بعضی از افرادی که به بیمارستان ما آورده شدند، زخم های ناشی از شلیک گلوله بر تنشان بود.

درگیری ها بعد از آن صورت گرفت که بین هزاران نفر از تظاهرات کنندگان مخالف قانون اعطای تابعیت هندی و موافقان آن صورت گرفت و نیرو های پلیس هم به رغم استفاده از گاز اشک آور و نارنجک های دودزا نتوانست این درگیری ها را مدیریت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 226

به "درگیری ها در دهلی نو 7 کشته بر جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری ها در دهلی نو 7 کشته بر جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید