در ملاقات ظریف با هیئت طالبان در تهران چه گذشت؟

به گزارش درگ فایل، هیئت طالبان به ریاست ملا برادر که در تهران به سر می برد صبح امروز با محمد جوادظریف وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و مصاحبه کرد.

در ملاقات ظریف با هیئت طالبان در تهران چه گذشت؟

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، ظریف در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از ایده تشکیل حکومتی همه شمول با حضور همه اقوام و گرو های سیاسی در افغانستان گفت: تصمیمات سیاسی نمی تواند در خلا اتفاق بیافتد و تشکیل حکومت همه شمول باید در یک فرایند مشارکتی و با در نظر داشت ساختار ها و نهاد ها و قوانین بنیادی مانند قانون اساسی شکل گیرد.

اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل تبادل نظر بین طالبان و دولت و دیگر گروه های افعانستانی بخش دیگری از صحبت های وزیر امور خارجه کشورمان با طالبان بود و در این ارتباط ظریف تاکید نمود: مردم خوب افعانستان مظلوم واقع شده اند جنگ و اشغال افعانستان لطمات سنگینی به مردم افعانستان وارد ساخته است، امیدوارم که تمام کوشش شما آن باشد که آلام و مسائل مردم هرچه زودتر به خاتمه رسد و با برقراری صلح در افعانستان هرچه زودتر بهانه اشغالگران از دستشان خارج گردد.

در ابتدای این دیدار ریاست هیات طالبان گزارشی از فرایند صلح و تبادل نظر های بین الافغانی ارائه کرد و تاکید داشت که روابط ایران و افغانستان همیشه روابطی بر بنیاد دوستی و حسن همسایگی بوده و امیدوار هستند که با برقراری صلح و آرامش در افغانستان روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

ملابرادر در این دیدار با اشاره به نقش مخرب داعش در افعانستان و منطقه از فرایند تبادل نظر های بین الافعانی اظهار خشنودی نموده، تشکیل دولتی همه شمول با حضور همه اقوام و گروه های سیاسی را امری ضروری برای برقراری صلح کامل در افغانستان دانست.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 900

به "در ملاقات ظریف با هیئت طالبان در تهران چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ملاقات ظریف با هیئت طالبان در تهران چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید