سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اسپانیا توافق کردند، برگزاری بازی در 7 روز هفته با استراحت 72 ساعته برای تیم ها

به گزارش درگ فایل، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اسپانیا در خصوص برنامه مسابقات پس از شروع مجدد بازی های لیگ به توافق رسیدند.

سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اسپانیا توافق کردند، برگزاری بازی در 7 روز هفته با استراحت 72 ساعته برای تیم ها

به گزارش درگ فایل و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، فدراسیون فوتبال اسپانیا و سازمان لیگ این کشور درباره شیوه از سرگیری مسابقات فوتبال در این کشور به توافق رسیدند.

لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال و خاویر تباس رئیس سازمان لیگ امروز (یکشنبه) در حضور ایرنه لوسانو، رئیس شورای ورزش اسپانیا به عنوان میانجی، اختلافات قبلی را کنار گذاشتند در خصوص شیوه بررگزاری مسابقات باقی مانده تا سرانجام فصل به توافق رسیدند.

بازی های فوتبال اسپانیا قرار است از ماه ژوئن (23 خرداد) از سر گرفته گردد و هر روز هفته مسابقاتی برگزار گردد، البته مقرر شده که فاصله زمانی میان بازی هیچ تیمی کمتر از 72 ساعت نباشد؛ هر چند هنوز اینکه چگونه بازی های به جامانده از فصل میان روزهای هفته تقسیم خواهند شد، تعیین نشده است اما ظاهراً دیگر قرار نیست که کل بازی های یک هفته از لیگ طی دو یا سه روز (معمولاً روزهای آدینه، شنبه و یکشنبه) برگزار گردد و فاصله میان بازی ها نیز نسبت به زمان قبل از تعلیق کوتاه تر خواهد شد.

همچنین با توجه به رسیدن فصل گرما تغییراتی در ساعات برگزاری بازی های لیگ هم اعمال می گردد و سعی بر آن خواهد بود که بازی های مناطق گرمسیر جنوب اسپانیا به ساعات سرانجامی شب (ساعت 23 به وقت محلی) که هوا خنک تر خواهد شد منتقل شوند. در مناطق شمالی که آب و هوای خنک تری دارند بازی ها زودتر (ساعت 20 به وقت محلی) برگزار خواهند شد.

یکی دیگر از تغییرات مهم بازگشت بازی به دوشنبه شب ها است که سال گذشته اعتراضاتی به آن صورت گرفت و به همین دلیل بازی ها به آدینه شب ها انتقال یافت. اکنون اما با توجه به محدودیت زمانی برای به سرانجام رساندن لیگ، مقرر شده که دوشنبه شب ها نیز بازی برگزار گردد. به این ترتیب تیم هایی که دوشنبه شب ها بازی می نمایند، می توانند پنجشنبه شب نیز بازی نمایند. با انجام دو بازی در هر هفته، لالیگا این شانس را خواهد داشت که تا سرانجام ماه جولای - مهلتی که یوفا به لیگ های اروپایی داده است - فصل را به سرانجام برساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 443

به "سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اسپانیا توافق کردند، برگزاری بازی در 7 روز هفته با استراحت 72 ساعته برای تیم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اسپانیا توافق کردند، برگزاری بازی در 7 روز هفته با استراحت 72 ساعته برای تیم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید