سناتور جمهوری خواه: ترامپ در دادگاه سنا محکوم نخواهد شد

به گزارش درگ فایل، رند پالسناتور جمهوری خواه ضمن انتقاد از اقدام دموکرات ها در پیش بردن فرایند استیضاح دونالد ترامپ در سنای آمریکا، احتمال محکوم شدن رئیس جمهور سابق را به دلیل حمله به کنگره، صفر پیش بینی کرد.

سناتور جمهوری خواه: ترامپ در دادگاه سنا محکوم نخواهد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رند پال سناتور جمهوری خواه آمریکایی احتمال محکوم شدن دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را در جلسه استیضاح سنا صفر درصد برآورد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پال گفت تصور گمراه کننده رای گیری برای عوض کردن نتیجه انتخابات چه از طریق کنگره یا معاون رئیس جمهور را که ترامپ مطرح کرده بود، رد کرد.

وی در خصوص نتیجه استیضاح ترامپ هم گفت رئیس جمهور سابق محکوم نخواهد شد زیرا 45 جمهوری خواه حتی فرایند این کار را غیرقانونی خوانده اند. او در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت بنابراین این (استیضاح) حتی قبل از این که شروع شود، تمام شده است.

پال در ادامه خواستار محاکمه کسانی شد که برای استیضاح فشار می آورند و گفت سیاستمداران دموکرات، مثل چاک شومر رهبر دموکرات های سنا باید به دلیل سخنرانی سیاسی تحت پیگرد قرار بگیرند.

وی گفت: عبارات غلوآمیز در حمایت از استیضاح به همراه لفاظی خشن چاک شومر آنقدر بد بود که قاضی ارشد بلافاصله بیان نمود این نوع زبان به اندازه همان جمعیتی که به کنگره حمله کردند، خطرناک است.

این سناتور جمهوری خواه وقایع رخ داده در واشنگتن را که ترامپ به دلیل آن ها قرار است استیضاح شود با اعتراضات ضد نژادپرستی در تابستان در پی قتل جورج فلوید شهفرایند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس مقایسه کرد و از موضع متفاوت دموکرات ها در برخورد با این دو مسئله انتقاد کرد.

رند پال گفت: نمی توانیم استاندارد دوگانه داشته باشیم، باید با هر دو حزب یکسان برخورد کرد. وی در اشاره به فرایند استیضاح اضافه کرد: فکر می کنم اگر دموکرات ها کمی با خودشان فکر می کردند، می گفتند این (استیضاح) عقیده وحشتناکی است.

بنابر این گزارش، با توجه به این که محکوم شدن ترامپ به اکثریت دو سومی سناتورها نیاز دارد و اکنون در سنا نسبت 50/50 بین دو حزب برقرار است، احتمال می رود رئیس جمهور جنجالی سابق آمریکا در سنا محکوم شناخته نشود.

در کنار محاکمه استیضاح، برخی دموکرات ها با استفاده از متمم 14 قانون اساسی به دنبال محروم کردن ترامپ از مناصب دولتی برای همیشه هستند. بر اساس این متمم، هر شخصی که در شورش دست داشته یا به دشمنان آمریکا کمک کرده، از مناصب دولتی منع خواهد شد.

تیم حقوقی ترامپ به شدت این اتهامات را انکار کرده و مدعی است او هوادارانش را در حمله ششم ژانویه به آرامش دعوت کرد.

ششم ژانویه (17 دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار کنند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

در پی آن، برخی قانونگذاران جمهوری خواه و دموکرات کنگره ترامپ را به تحریک هواداران خود برای حمله به کنگره در تاریخ ششم ژانویه متهم کردند و به همین دلیل طرح استیضاح وی را در مجلس سنا پیش برده اند.

طبق توافق رهبران جمهوری خواه و دموکرات سنا، جلسه استیضاح ترامپ در روز هشتم فوریه (20 بهمن ماه دوشنبه) برگزار خواهد شد.

وبگاه خبری بیزنس اینسایدر پیشتر به نقل از برخی منابع بیان نمود رئیس جمهور سابق این کشور در حال برنامه ریزی برای دریافت انتقام از جمهوری خواستاری است که بخواهند به نفع محکومیت او در جلسه استیضاح رای بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 897

به "سناتور جمهوری خواه: ترامپ در دادگاه سنا محکوم نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوری خواه: ترامپ در دادگاه سنا محکوم نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید