شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: بعد از هر مراسم عروسی و عزا حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده شناسایی می کنیم.

شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا

سیمین خیاط زاده در گفت وگوی خبری پنجشنبه شب با بیان این مطلب اظهار کرد: با وجود اینکه هنوز برگزاری مراسمات عظیم مانند عروسی ها و عزاداری ها در تعداد زیاد را توصیه ننموده ایم، اما متاسفانه مردم این کار را انجام می دهند.

وی در ادامه تاکید نمود: هنوز به افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، توصیه می کنیم در خانه بمانند و افرادی که به دلایل مالی مجبور به حضور در بیرون از خانه هستند، حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت و ناظران هم حتمابر نحوه اجرای آن نظارت نمایند.

وی با بیان اینکه هر روز نتیجه حدود 30 درصد نمونه ها در آزمایشگاه مثبت می گردد، گفت: خوشبختانه تعداد موارد فوتی هنوز چندان زیاد نیست، اما نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته، اما درصد فوت همچنان چهار درصد است.

به گزارش درگ فایل، خیاط زاده اظهار کرد: بیماری در هفته های گذشته منجر به فوت افراد با سن پایین هم شده و افزایش ورود به بیمارستان ها را با شیب ملایم ملاحظه می کنیم.

وی گفت: افزایش افرادی که زیر ونتیلاتور هستند و حتی وجود یک نفر مبتلا هم ما را نگران می نماید و هشداری برای ما است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارایه توصیه های بهداشتی به نمازگزاران به دنبال تصمیم برای برگزاری فریضه نماز آدینه از فردا، اظهار کرد: این تصمیم بر اساس اطلاعات ارائه شده دو هفته قبل که شرایط زرد بود، گرفته شد.

وی تاکید نمود: از نمازگزاران خواهش می کنیم برای ادای این فریضه دینی بدون ماسک در مصلی حضور پیدا ننموده و فاصله 1.5 متری را رعایت نموده و با خودشان سجاده و مهر شخصی به همراه داشته باشند.

رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: نمازگزاران برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی در وضو خانه مصلی تا حد ممکن در خانه وضو بگیرند و فاصله مورد تاکید را در وسایل نقلیه عمومی رعایت نموده و به صورت یکی در میان بر روی جایگاه ها بنشینند.

وی در سرانجام تاکید نمود: توصیه می گردد نماز گزاران پس از اتمام فریضه دینی و هنگام ترک محل، تجمع ننمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 491

به "شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید