شوک به بازار نفت زنجیره های عرضه جهانی را تحت تاثیر می گذارد

به گزارش درگ فایل، آژانس بین المللی انرژی گفت که شوک وارده به بازار نفت، زنجیره های تولید جهانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

شوک به بازار نفت زنجیره های عرضه جهانی را تحت تاثیر می گذارد

به گزارش گروه سیاسی درگ فایل، به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی در گزارشی اعلام کرد که بحران جهانی ناشی از بیماری همه گیر کرونا در سراسر زنجیره های عرضه جهانی نفت احساس خواهد شد و به دیگر بخش های انرژی را نیز متأثر می کند.

همه گیری جهانی ویروس کرونا و فشار بیشتر ناشی از شوک عرضه به دلیل انتها دوره توافق کاهش تولید سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس، سبب کاهش مصرف جهانی نفت و سقوط قیمت آن شد.

قیمت نفت با بیشترین زیان در تاریخ، به یک چهارم ابتدایی ناپایدار سال 2020 انتها داد و ارزش آن در ماه مارس حدود 55 درصد کاهش یافت و سبب شکسته شدن رکورد کاهش قیمت شد. قیمت ها نیز از روز دوشنبه (11 فروردین ماه) تا به امروز به پایین ترین سطح خود از سال 2002 رسیده است.

بر اساس این گزارش آژانس بین المللی انرژی، حدود 5 میلیون بشکه نفتی که روزانه در سراسر جهان استخراج می شوند، ارزش اضافه نموده کافی را برای جبران هزینه های استخراج جذب نمی کنند.

آژانس بین المللی انرژی در این گزارش اعلام کرد که قیمت های موجود برای تولید کنندگان غرب کانادا به اعداد تک رقمی رسیده است و نمونه هایی از قیمت های منفی در دیگر بخش های آمریکای شمالی نیز مشاهده می شود.

بسیاری از شرکت های بزرگ نفتی دارایی های خود را دوباره ارزیابی می کنند که احتمالاً منجر به موج دیگری از بسته شدن پالایشگاه ها می شود.

این آژانس همچنین نسبت به پیامد های سقوط قیمت نفت بر دیگر بخش های انرژی هشدار داد و افزود: یک دوره پایدار از قیمت پایین نفت می تواند چشم انداز انتقال انرژی پاک از جمله گاز طبیعی را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 325

به "شوک به بازار نفت زنجیره های عرضه جهانی را تحت تاثیر می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک به بازار نفت زنجیره های عرضه جهانی را تحت تاثیر می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید