غریب آبادی: تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، جنایت علیه بشریت است

به گزارش درگ فایل، تهران (پانا) - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اقدام آمریکا در تحریم 18 بانک ایرانی را از دیگر اعمال آمریکا در تهدید جان مردم عادی دانست و تاکید نمود که اروپا در این زمینه وظیفه سنگینی دارد.

غریب آبادی: تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، جنایت علیه بشریت است

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، با انتشار مطلبی در اینستاگرام با اشاره به تحریم 18 بانک ایرانی توسط آمریکا، نوشت:

اقدامات جنایتکارانه رژیم آمریکا در تهدید جان مردم عادی به وسیله تروریسم مالی، تمامی ندارد. این رژیم، در اقدامی دیگر، 18 بانک ایرانی را در فهرست تحریم های خود قرار داد. از یک طرف ادعا می نمایند که واردات دارو و مواد غذایی تحت تحریم قرار ندارند، اما از سوی دیگر کانال های موجود برای پرداخت هزینه های واردات این اقلام را کاملا مسدود می نمایند. تا الان، دیگر این بازی کثیف و انحرافی آمریکایی باید برای همه معین شده باشد.

آمریکایی که دم از حقوق بشر می زند، که البته در این حوزه هم خود کارنامه سیاهی دارد، با این قبیل تحریم ها مستقیما جان مردم عادی و حق حیات آنان را به عنوان یکی از حقوق مسلم بشر، به مخاطره انداخته است. در این مقوله، اروپا نیز نباید صرفا به ابراز تاسف از این اقدامات مخرب آمریکا بسنده کند.

اروپا وظیفه سنگینی دارد، هم از منظر مقابله با اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا، اگر در ادعای خود در حمایت از حقوق بشر صادق است که البته تردید جدی در این زمینه وجود دارد، و هم از منظر ایفای تعهدات خود تحت برجام.

مقامات رژیم آمریکا اذعان کردند که به فشار حداکثری خود بر ایران ادامه خواهند داد تا ایران بر سر میز مذاکره، با مختصات مورد نظر آنها، حاضر گردد. آمریکا باید تا الان فهمیده باشد که این راهبرد آنان در ایران خریداری ندارد.

آمریکا حیثیت و اعتبار ایران و ایرانی را نشانه رفته است، ایران و ایرانیان تمام کوشش خود را برای مقابله با اقدامات آمریکا و کاهش آثار تحریم ها به عمل خواهند آورد تا آمریکا به اهداف خود چه برای بهره برداری در انتخابات پیش روی و چه برای شرایط پس از آن، نرسد.

نکته آخر اینکه هرچند ممکن است گفته گردد این تحریم ها پدیده جدیدی نیستند و عملا به اقدامات آمریکا برای اعمال فشار بیشتر به ایران اضافه نمی نمایند و بیشتر اهداف تبلیغاتی و سیاسی دارند، اما باید توجه داشت که تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، از هر سنخی و در هر مرحله ای، جنایت علیه بشریت محسوب می شوند. باید از تمامی ظرفیت های داخلی، سیاسی، بین المللی و حقوقی برای مقابله با این جنایات استفاده نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 673

به "غریب آبادی: تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، جنایت علیه بشریت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، جنایت علیه بشریت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید