فرماندار میشیگان ترامپ را در طرح ربودنش هم دست دانست

به گزارش درگ فایل، گریچن ویتمر فرماندار دموکرات ایالت میشیگان در واکنش به ادعای پلیس فدرال آمریکا درباره خنثی کردن طرح ربودن وی، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل دامن زدن به افراط گرایی سیاسی در این طرح هم دست دانست.

فرماندار میشیگان ترامپ را در طرح ربودنش هم دست دانست

بعد از آن که پلیس فدرال آمریکا مدعی شد توطئه ای را خنثی کرده که طی آن افرادی به دنبال ربودن گریچن ویتمر فرماندار میشیگان و سرنگونی کابینه وی بودند، دادستان ها روز پنجشنبه اعلام کردند 13 نفر که 7 نفر آنها با یک گروه شبه نظامی ضد دولت با نام Wolverine Watchmen مرتبطند، به اتهام توطئه برای ربودن فرماندار میشیگان، حمله به ساختمان قانون گذاری این ایالت و تهدید اجرای قانون دستگیر شده اند.

دادستان های آمریکایی گفتند توطئه گران درباره استخدام 200 نفر برای حمله به ساختمان کاپیتول این ایالت در شهر لنسینگ، مرکز میشیگان و گروگان گیری صحبت کرده بودند اما بعد طرح خود را تغییر دادند و قرار شد فرماندار میشیگان را از سکونت گاه تفریحی اش بربایند.

ویتمر که پیشتر هم بر سر محدودیت ها برای مهار کرونا با ترامپ مشاجره داشت، در یک کنفرانس خبری وی را به دامن زدن به افراط گرایی سیاسی متهم کرد و صحبت های او را در مناظره با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیش رو یادآوری کرد که از محکوم کردن برتری طلبان سفیدپوست امتناع کرده بود.

وی گفت: وقتی رهبران ما با تروریست های داخلی دیدار، با آن ها همراهی و تشویقشان می کنند، به معنای آن است که به اقدامات آن ها وجهه قانونی می دهند و آن ها (رهبران) هم دست هستند.

ترامپ از سخنان ویتر انتقاد کرد و گفت فرماندار کار وحشتناکی انجام داده و او را به ناسپاسی در مقابل دولت خود متهم کرد.

وی در توییتر نوشت: وزارت دادگستری من و نیروهای فدرال امروز اعلام کردند که توطئه خطرناکی علیه فرماندار میشیگان را خنثی کردند. (اما او) به جای تشکر، من را برتری طلب سفیدپوست می نامد.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات سوم نوامبر هم ترامپ را به دادن اکسیژن به تعصب بیجا و نفرت در حال افزایش در این کشور متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در یادداشت های امنیت داخلی آمریکا در ماه های اخیر هشدار داده شده که افراط گرایان خشن داخلی می توانند برای اهداف مرتبط با انتخابات این کشور تهدید ایجاد کنند؛ نگرانی ای که تنش های سیاسی و ناآرامی داخلی آمریکا بر شدت آن می افزاید.،فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 674

به "فرماندار میشیگان ترامپ را در طرح ربودنش هم دست دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار میشیگان ترامپ را در طرح ربودنش هم دست دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید