لایحه بودجه 99 شهرداری تهران تصویب شد

به گزارش درگ فایل، بودجه شهرداری تهران برای سال 99 مطابق با لایحه ارسالی 30 هزار و 210 میلیارد تومان بود که پس از آنالیز در کمیسیون های برنامه و بودجه و تلفیق رقم بودجه به 31 هزار 332 میلیارد تومان افزایش یافت.

لایحه بودجه 99 شهرداری تهران تصویب شد

به گزارش درگ فایل به نقل از شهرنوشت، سید حسن رسولی در دویستمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جریان آنالیز لایحه بودجه سال 99 شهرداری تهران، سازمان ها، و شرکت های تابعه (بخش های درآمدها، منابع و تبصره ها)، گفت: بودجه سال 98 که نخستین سال برنامه سوم توسعه شهر تهران است، 18 هزار و 820 میلیارد تومان بود. بر اساس جدول منابع و مصارف مصوب برنامه سوم، مقرر شد شهرداری در برنامه پنج ساله حداقل به میزان 150 هزار میلیارد تومان تامین منابع کند. از آنجا که تصویب برنامه به طول انجامید، شهرداری لایحه متمم سال 98 را تهیه و به شورا ارسال کرد تا فاصله بودجه سال جاری نسبت به برنامه سوم بیشتر نشود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید نمود: بر اساس لایحه متمم، رقم دقیق بودجه سال 98 شهرداری تهران به 24 هزار و 185 میلیارد تومان افزایش یافت.

رسولی گفت: بودجه شهرداری برای سال 99 مطابق با لایحه ارسالی 30 هزار و 210 میلیارد تومان بود که پس از آنالیز در کمیسیون های برنامه و بودجه و تلفیق، رقم بودجه به 31 هزار 332 میلیارد تومان افزایش یافت و معتقدیم این عدد با اصول حاکم بر نظام بودجه ریزی همچون تحقق پذیری، واقع بینی، انعطاف پذیری و سایر بایسته های بودجه تطابق دارد.

او با بیان اینکه در بودجه سال 98 سهم درآمدهای پایدار به 37 درصد افزایش یافت که این پیغام خوبی است، مطرح نمود: رقم بودجه سال آینده نسبت به بودجه مصوب اولیه سال جاری 66 درصد و نسبت به متمم بودجه 30 درصد افزایش یافت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه 10 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل 104 پروژه اولویت دار شهرداری در سال های آینده در بودجه 99 لحاظ شده است، توضیح داد: در اجرای راهبرد شورای پنجم با هدف کاهش بودجه هزینه و افزایش بودجه سرمایه ، سهم بودجه سرمایه به 47 درصد افزایش و سهم بودجه هزینه به 24 درصد کاهش یافته است.

رسولی با بیان اینکه 800 میلیارد تومان یاری به حوزه منابع انسانی در بخش هزینه در سال 99 در نظر گرفته شده است، اظهار داشت که سه هزار نفر از نیروهایی که تمایل به بازنشستگی پیش از موعد دارند، تعدیل خواهند شد.

بر پایه این گزارش، کلیات لایحه بودجه سال 99 شهرداری تهران با 10 رای موافق از 14 عضو حاضر در صحن شورای شهر به تصویب رسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 214

به "لایحه بودجه 99 شهرداری تهران تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه بودجه 99 شهرداری تهران تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید