لوور و ورسای زیر سایه ویروس ، وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا مبتلا شد

به گزارش درگ فایل، همزمان با فراگیر شدن شایعه احتمال تعویق زمان برگزاری یا لغو کامل جشنواره کن 2020، خبر رسید وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده است.

لوور و ورسای زیر سایه ویروس ، وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا مبتلا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فرانک ریستر 46 ساله که به تازگی به مجلس فرانسه رفته بود، متوجه شد با چند نماینده مبتلا به کرونا در تماس بوده است. از این رو، برای اطمینان خاطر از آلوده شدن یا نشدن به کروناویروس آزمایش داد که پاسخ آن مثبت بود. به این ترتیب، وزیر فرهنگ از نخستین مقام های ارشد دولت فرانسه است که به بیماری کووید-19 مبتلا می گردد.

نکته اینکه ریستر در روزهای گذشته در دولت فرانسه با امانوئل مکرون ملاقات و تبادل نظر نداشته تا شائبه آلوده شدن رئیس جمهوری فرانسه به کروناویروس از اساس رد گردد. آخرین حضور او در کابینه چهارشنبه گذشته بود. وزیر فرهنگ قرار بود امروز سه شنبه با نمایندگان بخش های مختلف فرهنگ و هنر فرانسه ملاقات و درباره تاثیر شیوع کرونا بر فعالیت های فرهنگی با آنها مذاکره کند اما این روزها در خانه استراحت می نماید و حال عمومی او هم خوب گزارش شده است.

دولت فرانسه گرد هم آمدن بیش از هزار نفر را در مجامع عمومی از جمله 300 سالن کنسرت و نمایش (تئاتر و سینما) دست کم تا یک ماه آینده ممنوع اعلام نموده است. کاخ اصلی جشنواره فیلم کن هم بیش از 2500 نفر گنجایش دارد و شاید به همین دلیل سازمان دهندگان این رویداد مهم سینمایی ناچار شوند دوره آینده آن را برای مدتی نامعلوم به تعویق بیندازند. بعضی هم معتقدند جشنواره کن 2020 با شرکت نکردن مهمانان اصلا برگزار نمی گردد.

موزه معتبر لوور در پاریس از جمله مکان هایی است که از چند روز پیش صرفا بعضی گردشگران را می پذیرد و چند برنامه آن لغو شده است. سخنگوی لوور گفت بسیاری از بازدیدکنندگان چینی، ایتالیایی، آمریکایی و فرانسوی قید حضور در لوور را زده اند. سال 2018 حدود هشت درصد از 10 میلیون بازدیدکننده لوور چینی بودند. کاخ ورسای هم گفت در هفته پایانی ماه فوریه 20 هزار بازدیدکننده کمتر از هفته مشابه سال 2019 داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 262

به "لوور و ورسای زیر سایه ویروس ، وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا مبتلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوور و ورسای زیر سایه ویروس ، وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا مبتلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید