منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است

به گزارش درگ فایل، منابع لبنانی موساد و مزدوران آن را مظنون به ترور محمد علی یونس از فرماندهان حزب الله می دانند.

منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است

به گزارش گروه بین الملل درگ فایل، محمد علی یونس از فرماندهان حزب الله روز شنبه در جنوب لبنان توسط افراد ناشناس ترور و به یاران شهیدش پیوست.

به گفته منابع غیر رسمی، این فرمانده حزب الله مسئولیت تعقیب مزدوران و نفوذی ها را برعهده داشته است.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، پیکر یونس بعد از ظهر شنبه در داخل یک خودرو در جاده شهرک قعقیه الجسر به زوطر در استان النبطیه در جنوب لبنان در حالی پیدا شد که آثار شلیک گلوله و ضربات چاقو روی بدنش بود.

گشتی های سرویس های مختلف امنیتی لبنان هم پس از پیدا شدن پیکر این فرمانده حزب الله در مکان حادثه حاضر شده و تحقیقات خود را شروع کردند.

القدس العربی نوشت: هنوز دلیل ترور یونس معین نیست، اما بیانیه حزب الله در تبریک و تسلیت شهادت این رهبر خود حاکی از مرتبط بودن ترور وی با عملیات امنیتی آن دارد.

این روزنامه به نقل از پایگاه خبری جنوبیه لبنان آورده است: یونس در تعقیب یکی از اهداف حزب الله بود و یک نفر دیگر هم از همان واحد نیروهای مربوط به ماموریتش نیز او را همراهی می کرد که در حومه شهرک زوطر در یک کمین محکم توسط سه خودرو که یکی از آنها یک دستگاه جیپ بوده گرفتار می شوند.

جنوبیه به نقل از منابع خود آورده است:این سه خودرو جلوی خودروی یونس و همراهش را گرفته و آنها را به رگبار می بندند که بر اثر آن یونس در دم جان می دهد و نفر همراه وی مجروح شده و به بیمارستان منتقل می گردد او همان نفری است که در ابتدا به اشتباه مظنون به ارتکاب قتل می گردد.

منابع جنوبیه نیز قتل یونس را یک عملیات ترور خوانده و گفتند که نیروهای مقاومت اسلامی حزب الله مکان وقوع حادثه را حصار امنیتی گذاشته اند و سرنخ هایی را از عوامل قتل به دلیل پرونده حساسی که یونس روی آن مشغول بود در اختیار دارند.

به نوشته الجنوبیه داده های حزب الله حاکی از این است که احتمالا ترور یونس با طراحی موساد و مزدوران آن انجام شده است.

پیکر محمد علی یونس عصر روز یکشنبه در لبنان تشییع و به خاک سپرده شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 333

به "منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید