موعد وام یک میلیونی یارانه بگیران ، وام کمکی کرونا چگونه پرداخت می گردد؟

به گزارش درگ فایل، وعده واریز وام یک میلیون تومانی به حساب 23 میلیون خانوار یارانه بگیر همچنان در چرخه بروکراسی اداری دولت گرفتار مانده و شرح دقیقی در خصوص زمان واریز آن ارائه نشده است.

موعد وام یک میلیونی یارانه بگیران ، وام کمکی کرونا چگونه پرداخت می گردد؟

درگ فایل - احمد میرخدائی: پیش از این بعضی رسانه ها پیرو اظهارات رئیس سازمان برنامه وبودجه مبنی بر ثبت نام از متقاضیان این وام در سامانه یارانه نقدی، اعلام نموده بودند متقاضیان باید در سامانه www.refahi.ir ثبت نام نمایند درحالی که زیرساخت هنوز هم برای ثبت نام از متقاضیان وام آماده نشده است.

گزارش درگ فایل، در جریان برنامه ریزی دولت برای کنترل تبعات مالی و معیشتی کرونا، رئیس جمهور وعده داد طبق پیشنهاد وزارت کار و بانک مرکزی، تا اردیبهشت ماه به همه خانوارهای یارانه بگیر، مبلغ یک میلیون تومان وام با بهره 12 درصد اعطا می گردد تا آن ها بتوانند حداقل نیازهای معیشتی خود را، در دوره شیوع کرونا، تأمین نمایند تا در ادامه بعد از چند ماه تنفس، اقساط این ماه را از محل یارانه نقدی خود بپردازند.

  • یارانه بگیران در صف ثبت نام وام

بعد از وعده دولت برای اعطای وام به یارانه بگیران، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه گفت تمام 23 میلیون خانوار یارانه بگیر می توانند درخواست خود را برای دریافت این تسهیلات در سامانه مربوطه ثبت نمایند تا برای آنها پرداخت گردد.

در این شرایط اگرچه نوبخت به سامانه ای خاص اشاره ننموده بود اما بعضی رسانه ها در اقدامی پیش دستانه، سامانه یارانه نقدی، به نشانی www.refahi.ir را برای ثبت تقاضای وام یک میلیونی معرفی کردند که باعث شد بعضی از یارانه بگیران به اشتباه بیفتند و حتی یارانه نقدی خود را اهدا نمایند؛ زیرا در سامانه یارانه ها، اولین گزینه ای که پیش روی کاربر قرار می گیرد، بخش اهدای یارانه است و گزینه بعدی آن نیز به انصراف از یارانه اختصاص دارد. در این شرایط بعضی با بی دقتی به جای تقاضای وام، مشخصات مربوط به اهدای یارانه یا انصراف از دریافت آن را تحمیل و ارسال نموده اند.

البته سازمان برنامه به سرعت در قبال معرفی سایت رفاهی در رسانه ها موضع گیری کرد و حتی به کسانی که به اشتباه یارانه خود را اهدا نموده اند اطمینان خاطر داد یارانه نقدی آن ها همچنان برقرار خواهد ماند و درخواست ارسال شده حذف می گردد.

  • آخرین شرایط وام یارانه ای

هفته گذشته که حسن روحانی، رئیس جمهور از پرداخت وام یک میلیون تومانی به یارانه بگیران اطلاع داد، زمان واریز این وام را اردیبهشت ماه گفت. بعضی نیز پیش بینی می نمایند این تسهیلات هم زمان با واریز یارانه نقدی در 20 اردیبهشت به دست مردم برسد که البته منابع رسمی آن را تائید ننموده اند.

در این میان، رئیس جمهوری در تماس تلفنی با رئیس سازمان برنامه وبودجه بر تسریع در اجرای پیشبرد طرح های حمایتی دولت از اقشار آسیب پذیر تأکید کرد. حسن روحانی در گفت وگو با نوبخت، با اشاره به برنامه های دولت برای کاستن عوارض مالی ناشی از توقف بعضی کسب وکارها در دوران کرونا و تأکید بر این موضوع در بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب، تأکید کرد: اجرای طرح اعتبار یک میلیون تومانی برای هر خانواده یارانه بگیر در اردیبهشت ماه با سرعت پیگیری گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 345

به "موعد وام یک میلیونی یارانه بگیران ، وام کمکی کرونا چگونه پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موعد وام یک میلیونی یارانه بگیران ، وام کمکی کرونا چگونه پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید