ند پرایس، چین را تهدید کرد خبرنگاران

به گزارش درگ فایل، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یک مقام ارشد چین مدعی شده که دولت بایدن بی ثباتی در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک را برنمی تابد.

ند پرایس، چین را تهدید کرد خبرنگاران

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مدعی شده که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور خطاب به یانگ جیه چی عضو دفتر سیاسی و رئیس دفتر امور خارجی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، گفته است که پکن باید جوابگوی رفتار های بی ثبات کننده خود در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک باشد.

بلینکن مدعی شده که آمریکا به حمایت از ارزش های حقوق بشری و دموکراتیک از جمله در مناطقی مانند سین کیانگ، تبت و هنگ کنگ ادامه می دهد. وی همچنین خواستار آن شده که چین، کودتای میانمار را محکوم کند.

لازم به ذکر است، ادعا های وزارت خارجه آمریکا در حالی مطرح شد که یانگ جیه چی به دولت جدید واشنگتن هشدار داده بود که مداخله در امور داخلی چین خط قرمزی است که عبور از آن جایز نخواهد بود.

این در حالی است که تبت و هنگ کنگ از مناطق تابع چین هستند که جریان های جدایی طلبانه آن ها به شدت از سوی دولت قبلی واشنگتن تحریک شد حال آنکه دولت بایدن هم دقیقاً همان راه را در پیش گرفته است.

بایدن در قبال تایوان هم رویکرد مشابهی دارد تا آنجا که ناوگروه تهاجمی تئودور روزولت را در دریای چین جنوبی مستقر کرد حال آنکه روز پنجشنبه نیز ناوشکن مک کین از تنگه تایوان عبور کرد.

همچنین 4 فروند بمب افکن هسته ای بی 52 آمریکا بعد از غیبتی سه ساله، به جزیره گوام در ایندوپاسیفیک منتقل شده اند.

طبق چارچوب راهبردی آمریکا در ایندوپاسیفیک، چین به دنبال پر کردن خلاء ناشی از سست شدن اتحاد واشنگتن و کشور های منطقه از راه فزونی جویی در حوزه های مالی، هوش مصنوعی و بیوژنتیک است و برای دفع این خطر، آمریکا نه تنها باید با متحدان سنتی نظیر ژاپن و استرالیا همکاری نزدیک داشته باشد بلکه باید هند را نیز به عنوان اهرم اصلی توازن قوا در نظر بگیرد حال آنکه اتحاد چین و مناطق تابعه به ویژه تایوان ذیل اصل چین واحد دیگر موضوعیت ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 940

به "ند پرایس، چین را تهدید کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ند پرایس، چین را تهدید کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید