نویدکیا: گفته بودم بازی با ماشین سازی سخت است، بازیکنانم احساسی بازی کردند

به گزارش درگ فایل، گروه استان ها- سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: هافبک های ما نباید به صرف اینکه می خواهیم گل های بیشتری بزنیم و تفاضل گل خود را بالا ببریم احساساتی می شدند.

نویدکیا: گفته بودم بازی با ماشین سازی سخت است، بازیکنانم احساسی بازی کردند

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، محرم نویدکیا پس از پیروزی یک بر صفر تیمش برابر ماشین سازی تبریز در هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری گفت: ابتدا روز صنعت و معدن را به تمام صنعت گران به خصوص مهندسان، کارگران و کارمندان کارخانه فولادمبارکه تبریک می گویم. روز گذشته هم گفتم ملاقات با ماشین سازی بازی بسیار سختی است. اینکه تیمی در انتهای جدول است و گل های زیادی خورده به این معنا نیست که بتوانیم گل های زیادی به این تیم بزنیم و این موضوع در فوتبال دنیا مردود شده است.

وی اضافه نمود: فکر می کنم بازیکنانم سرعت را با عجله در بازی اشتباه گرفتند. تا دقیقه 30 بازی خوبی انجام می دادیم و کوشش می کردیم از فضاهایی که حریف هرچند اندک به ما می داد به صورت منطقی استفاده کنیم. کوشش کردیم دفاع حریف را از هم باز کنیم و تا دقیقه 30 بازی خوبی را شاهد بودیم، اما از دقیقه 30 تا دقیقه 45 بازی بسیار معمولی انجام دادیم و خیلی از دقایق را از دست دادیم. چند موقعیت شوت زنی خوب به حریف دادیم که این موضوع برای تیمی مانند سپاهان که ادعا دارد می خواهد جزو تیم های بالای جدول باشد اصلاً خوب نیست.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: هافبک های سپاهان نباید به صرف اینکه می خواهیم گل های بیشتری بزنیم و تفاضل گل خود را بالا ببریم احساساتی می شدند. با این دید قطعاً به مشکل بر خواهیم خورد و اگر بخواهیم برای گل زدن یا یک گل بیشتر زدن جلو برویم و احساساتی بازی کنیم، اتفاقی که امشب افتاد در هفته های آینده هم تکرار می گردد. باید کوشش کنیم در طول ملاقات، فرایند بازی را اداره کنیم و نباید هر دقیقه ای که از بازی می گذرد، بدون فکر و احساساتی حمله کنیم.

نویدکیا گفت: در کل بازیکنانم خوب بازی کردند البته مثل همواره آن طور که می خواستم نبودند اما از نظر فوتبالی خوب بودند چون ماشین سازی خیلی خوب دفاع کرد. باید به این تیم که در استادیوم نقش دنیا و مقابل تیمی مانند سپاهان تا این میزان خوب دفاع کرد تبریک بگوییم. شرایط این تیم سخت شد اما واقعاً خوب دفاع کردند. ما باید کارهای خلاقانه بیشتری در یک سوم هجومی خود انجام دهیم و دیدگاه های بهتری برای بازی های این چنینی داشته باشیم که به مشکل برنخوریم. باز هم باید خدا را شکر کنیم که 3 امتیاز این بازی را کسب کردیم؛ 3 امتیازی که قطعاً خیلی به ما یاری نموده و ما را به بازی های بعدی امیدوار می نماید.

وی درباره اینکه بازیکنانش در دقایقی از بازی عصبی بودند، بیان نمود: این موضوع را قبول دارم. بازیکنانم به دیدگاهی رسیده اند که برای من خیلی خوشایند است. در اهواز مقابل فولاد و در آن شرایط آب و هوایی مساوی کردیم و بازیکنانم ناراحت هستند. این برای من لذت بخش است که وقتی در چنین بازی سنگینی خارج از خانه مساوی می کنیم، بازیکنان به درجه ای از کیفیت رسیده اند که از این موضوع ناراحت باشند، اما بالاخره رقیب ما امتیازات بهتری گرفته و شرایط بهتری در جدول دارد و بازیکنان تنها به این فکر می کردند که 3 امتیاز بازی با ماشین سازی را بگیرند و تفاضل گل تیم را بهبود دهند و به همین علت زمانی که توپ ها توی دروازه نمی رفت احساساتی می شدند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اضافه نمود: نمی توانم بگویم بازیکنانم عصبی بودند بلکه وقتی توپ ها وارد دروازه نمی شد یا توپی به پشت دروازه می رفت و دروازه بان بازی را دیر آغاز می کرد بیش از حد احساساتی می شدند و به همه چیز گیر می دادند چون دلشان می خواهد خود را به صدر جدول نزدیک نمایند. این مسائل در فوتبال ایران طبیعی است اما از دیدگاه من این فوتبال غیرمنطقی است. باید دیدگاه خود را نسبت به این نوع از فوتبال در سپاهان عوض کنیم و باید با منطق فوتبال بازی کنیم و به گل برسیم نه اینکه با احساس پیش برویم. اینها مسائل من است و باید این مسائل را یکی یکی حل کنم.

نویدکیا توضیح داد: این برد را به طرفداران سپاهان تبریک گفته و باز هم می گویم ما نباید کاری به سایر تیم ها داشته باشیم و باید هفته به هفته پیش برویم و امیدوارم در نهایت مقام خوبی برای سپاهان به دست آوریم.

165، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1156

به "نویدکیا: گفته بودم بازی با ماشین سازی سخت است، بازیکنانم احساسی بازی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویدکیا: گفته بودم بازی با ماشین سازی سخت است، بازیکنانم احساسی بازی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید