نکات مهمی که برای سفرهای خارجی باید بدانید

به گزارش درگ فایل، سفر کردن یکی از بخش های هیجان انگیز زندگی افراد است که به دلایل مختلف کاری، تجاری، تفریحی و ... انجام می گردد. به هر دلیلی که سفر می کنید باید نکاتی را مدنظر داشته باشید تا در طول سفر با مشکل روبرو شوید. زمانیکه از کشور خود خارج می شوید و کشورهای دیگر را برای سفر انتخاب می کنید، نکاتی برای سفرهای خارجی اهمیت بیشتری پیدا می نمایند. در ادامه این مطلب مواردی را گوشزد می کنیم که باید قبل از برنامه ریزی برای سفر به آن ها بها دهید. دانستن نکات مهم سفر به شما یاری می نماید تا با یک برنامه ریزی درست و حساب شده از مسائل احتمالی جلوگیری نموده و خاطرات خوبی را برای خودتان بسازید.

نکات مهمی که برای سفرهای خارجی باید بدانید

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

عدم آنالیز مدارک و شرایط صدور ویزا

یکی از نکاتی برای سفرهای خارجی که باید به آن توجه داشته باشید، داشتن ویزای مقصد است. قبل از برنامه ریزی برای سفرهای خارجی حتما شرایط و مدارک مورد احتیاج را برای دریافت ویزا مورد آنالیز قرار داده و از داشتن آن ها مطمئن شوید. توجه نداشتن به این موضوع، ضمن دردسرهای زیاد و هدر دادن زمان، هزینه های بسیاری را نیز بدنبال دارد.

عدم دریافت بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی، یکی از مهمترین مواردی است که بعضی از مسافران آن را نادیده گرفته و هیچ فعالیتی در جهت دریافت آن انجام نمی دهند. این بیمه هزینه چندانی برای شما ندارد، اما بسیار مفید بوده و مواردی چون کنسل شدن غیرمنتظره سفر، هزینه های درمانی و پزشکی در مقصد، گم شدن مدارک و چمدان را پوشش می دهد. برای دریافت بیمه سفرهای خارجی می توانید به شرکت های معتبر خدمات بیمه مسافرتی مراجعه نموده و با توجه به موارد مورد نظر خود، یکی از گزینه های پیش رو از طرف آن ها را انتخاب نمایید. اگر فرصت ندارید، می توانید بیمه خود را به صورت آنلاین یا حتی در سفر نیز آماده کنید.

سفر فصل های شلوغ و پرگردشگر

بعضی از ماه و روزهای سال به دلایل مختلفی چون تعطیلات، مساعد بودن آب و هوا، برگزاری جشن و فستیوال ها و ... اهمیت بالاتری داشته و گردشگران بیشتری را به سمت مقصد مورد نظر می کشاند. در این زمان قیمت هتل ها، رستوران ها، شرکت های هواپیمایی بسیار بالاتر از روزهای عادی سال هستند. علاوه بر این، جمعیت در این مکان ها نیز بیشتر بوده و اماکن گردشگری و تفریحی شلوغ تر خواهند بود. در نتیجه هم بازدید از این مراکز برای شما سخت تر خواهد بود و هم هزینه بیشتری را برای شما به دنبال خواهد داشت. از این رو، براساس نکات مهم سفر پیشنهاد می کنیم هیچگاه زمان های پرگردشگر سال را برای سفر خود انتخاب نکنید.

عدم توجه به ساعات پرواز

اگر قرار است بین راه جایی توقف داشته و سفر خود را با دو پرواز انجام دهید، حتما ساعات پرواز را به درستی چک نموده و بلیط خود را طوری رزرو نمایید که زمان کافی بین دو پرواز داشته باشید. در این صورت، اگر به هر دلیلی پرواز اول شما به تاخیر افتاد، نگرانی در خصوص نرسیدن به پرواز دوم نخواهید داشت. نرسیدن به پرواز و از دست دادن آن دردسرهایی را به همراه داشته و شما را دچار مسائلی خواهد نمود. برای جلوگیری از مسائل احتمالی و هزینه های ناشی از آن، براساس نکاتی برای سفرهای خارجی توصیه می کنیم حتما فاصله بین دو پرواز را چک کنید.

به همراه نداشتن پول رایج مقصد

شاید شما از جمله افرادی باشید که همواره از کارت های بانکی و کارت اعتباری برای خرید خود استفاده می نمایند. اما براساس نکات مهم سفر به یاد داشته باشید بسیاری از فروشگاه های کوچک محلی کارت اعتباری قبول نمی نمایند. همچنین برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیز احتیاج به پول نقد دارید. پس، قبل از سفر به این موضوع فکر نموده و تا زمانیکه در کشور خود هستید، بخشی از پولتان را به پول رایج مقصد تبدیل کنید تا در سفر دچار مشکل نشوید.

به همراه داشتن بار زیاد

بسیاری از افراد در سفرهای خارجی یا سفرهایی که طولانی تر هستند، لباس های بیشتری برداشته و چمدان خود را سنگین تر می نمایند. به این نکته اهمیت دهید که شما می توانید لباس هایتان را در سفر بشویید و مجدد استفاده نمایید. پس، احتیاج نیست که چمدان خود را پر از لباس نموده و بار اضافی با خود حمل کنید. حمل بار زیاد در سفر، خصوصا زمان هایی که مجبور هستید از جایی به جای دیگر نقل مکان کنید، مشکل بوده و دردساز است. پس، براساس نکات مهم سفر سعی کنید تا جایی که برایتان مقدور است، بار اضافی حمل نکنید.

استفاده از کارت اعتباری و کارت بانکی بدون اطلاع بانک

شرکت های عرضه نماینده کارت اعتباری تمامی تراکنش های خارج از کشور را مورد آنالیز قرار می دهند تا مشتریان را از کلاهبرداری های احتمالی در امان نگه دارند. اگر از کارت اعتباری بهره ببرید، قبل از سفر به خارج از کشور، بانک مربوطه را از سفر خود آگاه نموده و مقصد مورد نظر خود را به آنان اطلاع دهید. در صورت عدم اطلاع به بانک، ممکن است حساب شما در طول مدت سفر مسدود شده و امکان دریافت پول نقد یا خرید به وسیله کارت وجود نداشته باشد. ضمناً، براساس نکاتی برای سفرهای خارجی به یاد داشته باشید که بعضی از بانک ها برای تراکنش های خارج از کشور، کارمزد بیشتری دریافت می نمایند. از قبل در خصوص این بانک ها تحقیق نموده و از میزان کارمزد دریافتی آن ها نیز آگاهی پیدا کنید تا در کشور مقصد غافلگیر نشوید.

عدم برنامه ریزی برای استفاده از تلفن همراه و اینترنت در مقصد

حتما می دانید که استفاده از تلفن همراه در یک کشور خارجی هزینه های هنگفتی را برایتان به همراه دارد. از این رو، اگر قصد استفاده از تلفن در یک کشور خارجی را دارید، حتما از قبل چک کنید و ببینید آیا سرویس دهنده تلفن شما برنامه های خاصی برای رومینگ دارد یا خیر. اگر سرویس دهنده مورد نظر شما این امکان را ایجاد نموده، پکیج های رومینگ را خریداری نمایید تا بتوانید در مقصد از آن بهره ببرید. علاوه بر این، می توانید از سیم کارت های محلی بهره ببرید یا برنامه های بین المللی موبایل را برای ارتباطات خود انتخاب نمایید. در هر صورت قصد استفاده از هر برنامه یا سرویسی را که دارید، از قبل در خصوص آن تحقیق نموده و اطلاعات لازم برای دسترسی را دریافت نمایید. در خصوص استفاده از اینترنت نیز همینطور است. شما باید اطلاعات لازم در خصوص استفاده از اینترنت را بدست آورده و برای دسترسی به آن در مقصد برنامه ریزی نمایید. این مورد درباره سفر به کشورهای اروپایی نظیر آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئیس و سوئد مهم تلقی می گردد.

برنامه ریزی برای فعالیت های بیش از اندازه در مقصد

براساس نکات مهم سفر به یاد داشته باشید که توان شما برای گشت و گذار و بازدید از اماکن تفریحی، تاریخی محدود است، پس به اندازه توانایی خود برنامه ریزی نمایید! برنامه ریزی برای فعالیت های متعدد در یک روز باعث می گردد تا از انجام یک فعالیت به درستی لذت نبرید و با عجله آن را انجام دهید تا بتوانید به برنامه بعدی برسید. این برنامه ریزی فشرده و عجله در انجام فعالیت و بازدید ها، استرس زیادی را برایتان به همراه دارد. پیشنهاد می کنیم برنامه خود را با دقت و به درستی انجام دهید و زمان لازم و کافی برای هر بازدید یا انجام تفریحات در نظر بگیرید تا بتوانید از زیبایی و جاذبه های اطرافتان لذت ببرید. بخشی از ساعات روز را نیز باید به استراحت اختصاص دهید و زمان غذا خوردن خود را به درستی تنظیم کنید تا بتوانید سفر آرام و سلامتی داشته باشید.

منبع: همگردی
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 221

به "نکات مهمی که برای سفرهای خارجی باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهمی که برای سفرهای خارجی باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید