همکاری 1490 وکیل نیکوکار برای ارائه خدمات حقوقی به مددجویان کمیته امداد

به گزارش درگ فایل، تهران (پانا) - رئیس کمیته امداد از همکاری 1490 وکیل نیکوکار برای ارائه خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان این نهاد خبر داد و گفت از ابتدای سال جاری 1900 پرونده قضایی مددجویان، توسط این وکلای نیکوکار پیگیری شده است.

همکاری 1490 وکیل نیکوکار برای ارائه خدمات حقوقی به مددجویان کمیته امداد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، ضمن تبریک فرار سیدن ماه رجب و اعیاد پیش رو گفت: تشکیل و تقویت تیم های حقوقی و قضایی برای ارائه خدمت به مددجویان از وظایف کمیته امداد است و به همین دلیل تا به امروز 433 میز خدمت حقوقی در ادارات کمیته امداد سراسر کشور تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 1490 وکیل نیکوکار به ارائه خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان می پردازند، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز 1900 پرونده قضایی مددجویان، توسط این وکلای نیکوکار پیگیری، رسیدگی یا منجر به صدور حکم شده است.

رئیس کمیته امداد دعاوی همچون اجرت المثل، مهریه، نفقه و سهم الارث را مهمترین دعاوی حقوقی مددجویان مطرح نمود و اظهار داشت: بسیاری از این پرونده ها به ویژه در زمینه سهم الارث، پس از رسیدگی و صدور حکم به نفع مددجویان و احقاق حقوق آنان، به خروج مددجویان از حمایت امداد انجامیده است.

بختیاری با تاکید بر اینکه بسیاری از مددجویان و خانواده های نیازمند توان مالی دریافت وکیل را ندارند، اظهار کرد: موضوع آموزش حقوقی مددجویان که مورد تاکید رئیس قوه قضاییه نیز قرار گرفته است، با هدف جلوگیری از اختلافات و مراجعه به محاکم قضایی در حال پیگیری است که با اجرای این طرح، تا 50 درصد پرونده های مطروحه در مراجع قضایی کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: به تعبیر امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، مددجویان و نیازمندان جامعه ولی نعمتان ما هستند و کمیته امداد حمایت از این افراد در حوزه های مختلف را افتخار خود می داند.

علی بهادری جهری، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده نیز در این مراسم با بیان اینکه وکلای نیکوکار سال گذشته بیش از 2 میلیون مشاوره رایگان حقوقی و قضایی انجام داده اند، گفت: براساس تفاهم نامه با کمیته امداد، مددجویان این نهاد از پرداخت حق الوکاله یا حق المشاوره وکیل یا پرداخت هزینه یا وسیله اجرای قرار کارشناسی معاف می شوند.

وی از توسعه مشاوره حقوقی تلفنی براساس تاکیدات رئیس قوه قضاییه خبر داد و اضافه کرد: در 6 ماه گذشته به طور میانگین ماهانه 200 هزار مشاوره تلفنی توسط وکلای نیکوکار اجرا شده است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده به ظرفیت بالای این مرکز در ارائه خدمات داوطلبانه اشاره کرد و ادامه داد: هیچ محدودیتی در ارائه خدمات مشاوره به نیازمندان وجود ندارد و در این زمینه باید فرهنگسازی لازم به جامعه هدف انجام شود.

بهادری جهری موضوع برگزاری آزمون وکلات و سردفتری را از دیگر زمینه های همکاری میان دو نهاد دانست و اظهار داشت: از 16 هزار نفر پذیرفته شده آزمون کتبی در سال جاری 550 نفر از مددجویان کمیته امداد هستند که اطمینان داریم همین افراد در آینده بهترین حامیان برای خانواده های نیازمند و تحت حمایت هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 908

به "همکاری 1490 وکیل نیکوکار برای ارائه خدمات حقوقی به مددجویان کمیته امداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری 1490 وکیل نیکوکار برای ارائه خدمات حقوقی به مددجویان کمیته امداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید