واریزی های هفته آینده چیستند؟ ، مردم منتظر سود سهام عدالت باشند

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران، پس از واریز یارانه نقدی در هفته اخیر، واریزی بعدی دولت کی و چقدر است؟

واریزی های هفته آینده چیستند؟ ، مردم منتظر سود سهام عدالت باشند

سود سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت 500 هزار تومانی، 200 هزار تومان اعلام شده و علاوه بر این، یارانه کرونا برای 25 میلیون نفر 100 هزار تومان است. احتمالا این دو مبلغ در هفته آینده واریز شوند.

طبق گفته رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس پرداخت سود برای برخی از سهامداران تا انتها امسال انجام نخواهد شد.

مهدی سعادتی به خبرنگاران گفته است: تمام تلاش ما بر این است که حق سهامداران که واریز سود سهامشان است حتما انجام شود. اما منابع کافی نداریم که سود سهام همه سهامداران را واریز کنیم، برای برخی از سهامداران قبل از انتها سال واریز می شود و برخی دیگر بعد از عید سودشان را دریافت می کنند.

طبق اظهارات سعادتی، علت این که سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران واریز نمی شود این است که یا توان واریز وجود ندارد یا اطلاعات سهامداران برای واریز موجود نیست.

بدین ترتیب به نظر می رسد برای کسانی هم که تا انتها امسال سود سهام عدالت واریز نشود، نهایتا تا انتها بهار سال آینده این مبالغ واریز خواهد شد. میزان این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، 400 هزار تومان و دارندگان سهام عدالت 500 هزار تومانی معادل 200 هزار تومان اعلام شده است.

درباره یارانه کرونا نیز طبق آخرین خبر، 34 میلیون نفر مشمول دریافت این یارانه هستند که 9 میلیون نفر آن از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و 25 میلیون نفر دیگر نیز افرادی کم درآمد، بدون حقوق ثابت و فاقد بیمه هستند.

مبلغ این یارانه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی 120 هزار تومان و برای 25 میلیون نفر دیگر 100 هزار تومان است.

آخرین بار یعنی در بهمن ماه امسال، روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرده بود که سومین مرحله یارانه معیشتی کرونا ساعت 24 روز چهارشنبه 29 بهمن به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. بنابراین احتمالا در اسفند ماه نیز ممکن است آخرین روز کاری یعنی چهارشنبه 27 اسفند ماه این یارانه پرداخت شود.

در حالیکه تا به امروز سه مرحله واریز یارانه معیشتی اجرا شده و دولت مدعی است به 34 میلیون نفر این یارانه را پرداخته، اما همچنان اعتراض ها ادامه دارد.

بخشی از این گلایه ها را می توانید در گزارش چرا یارانه کرونا واریز نشد؟ بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 956

به "واریزی های هفته آینده چیستند؟ ، مردم منتظر سود سهام عدالت باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریزی های هفته آینده چیستند؟ ، مردم منتظر سود سهام عدالت باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید