پوتین: روسیه باید بسیار محتاطانه با بایدن همکاری کند

به گزارش درگ فایل، رئیس جمهور روسیه یک روز پس از ملاقات با همتای آمریکایی خود گفت، امیدوار است در واشنگتن به او اجازه دهند کارش را انجام دهد و روابط دو کشور به آنچه سال ها قبل تجربه شد تنزل پیدا نکند.

پوتین: روسیه باید بسیار محتاطانه با بایدن همکاری کند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه گفت، تصویری که رسانه ها از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ترسیم می نمایند ارتباطی با واقعیت ندارد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک پوتین در یک سخنرانی همتای آمریکایی خود را فردی حرفه ای توصیف کرد و گفت روسیه باید بسیار محتاطانه با او همکاری کند تا چیزی از نظرش دور نماند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت، بایدن بسیار پر انرژی به نظر می رسید و در خلال دو ملاقات دو و نیم ساعته ای که داشتند، فضای محبت آمیز ای حاکم بود.

پوتین اضافه نمود: تا زمانی که آمریکایی ها آمادگی داشته باشند، ما هم آماده ادامه دادن به این گفت وگوها خواهیم بود و ملاقات روز چهارشنبه او با بایدن از این جهت حائز اهمیت بود که هنگامی که افراد صحبتی نمی نمایند، ادعاها و نگرانی های مشترک بیشتر و بیشتری به وجود خواهد آمد که اصلاً وجود خارجی ندارند.

وی تأکید کرد، بایدن توانست درک مشخصی درباره مواضع دو طرف درباره مسائل کلیدی برسد و این ملاقات، به درکی درباره زمینه های تقویت همکاری روسیه و آمریکا منتج شد.

پوتین گفت، امنیت سایبری یکی از زمینه های اصلی گفت وگو با همتای آمریکایی بود و برای ما بسیار مهم است که دو طرف به جای اینکه مانند سگ به هم بپرند، کوشش های خود را در راستای مبارزه با جرائم سایبری ادغام نمایند.

رئیس جمهور روسیه بعلاوه ابراز امیدواری کرد که بایدن بتواند اجازه کار کردن داشته باشد و روابط مسکو و واشنگتن به سطحی که سال ها پیش تجربه شد تنزل پیدا نکند.

بایدن روز گذشته پس از ملاقاتی طولانی با پوتین گفت، آن ها درباره مسائل مهم بین المللی از جمله آنچه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای خوانده شده صحبت نموده است.

رهبران روسیه و آمریکا بعلاوه در بیانیه مشترکی اعلام کردند: ما جوزف آر. بایدن، رئیس جمهورآمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خاطر نشان می کنیم که ایالات متحده و روسیه نشان داده اند که حتی در دوره های پرتنش می توانند در اهداف مشترک قابل پیش بینی در حوزه راهبردی، کاهش خطر درگیری های نظامی و تهدید جنگ اتمی پیشرفت نمایند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: تمدید اخیر پیمان نیو استارت نمونه ای از تعهد ما در زمینه کنترل تسلیحات اتمی است. امروز، ما این اصل را دوباره تایید می کنیم که جنگ هسته ای فاتح ندارد و هرگز نباید وارد چنین جنگی شد.

در انتها این بیانیه آمده است: مطابق با این اهداف، ایالات متحده و روسیه در آینده نزدیک یک گفت وگوی دوجانبه با ثبات و راهبردی را شروع خواهند کرد. به وسیله این گفت وگو ما در کوششیم تا زمینه اقدامات جهت کنترل تسلیحات و کاهش خطرهای آینده را فراهم کنیم.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1186

به "پوتین: روسیه باید بسیار محتاطانه با بایدن همکاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: روسیه باید بسیار محتاطانه با بایدن همکاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید