چین: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ندارد

به گزارش درگ فایل، نمایندگی دائم چین در سازمان ملل متحد به اظهارات برایان هوک نماینده آمریکا در امور ایران واکنش نشان داد.

چین: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ندارد

نمایندگی چین در سازمان ملل در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا با خروج از برجام به تعهدات خود در قطعنامه 2231 عمل ننموده است. این کشور حق تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ندارد چه برسد به اینکه سازوکار ماشه را فعال کند.

نمایندگی چین همچنین حفظ برجام را تنها راه درست برای حرکت به سمت جلو مطرح نمود.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتشار یادداشتی مدعی شده که واشنگتن هر تلاشی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل به کار خواهد بست.

نماینده جنجالی آمریکا در امور ایران در اظهارات تهدیدآمیز خود که حکایت از شکست سیاست های واشنگتن در برابر ایران دارد، مدعی شده است که اگر تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران تمدید نشود، آمریکا به صورت یکجانبه تحریم های تسلیحاتی را به پیش خواهد برد.

برایان هوک در عین حال گفته واشنگتن تضمین می نماید که تحریم های تسلیحاتی ایران در هر صورت ادامه خواهد داشت و در حال حاضر نیز پیش نویس یک قطعنامه شورای امنیت را به منظور ادامه تحریم ها آماده نموده است.

هوک با دفاع از ادامه تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران مدعی شده که واشنگتن دیپلماسی خود را در این ارتباط با حداکثر توان به کار خواهد گرفت.

در حالی که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای ایران دو سال پیش خارج شد، اما حال دیپلمات ارشد این کشور مدعی شده که اگر به وسیله دیپلماسی نتواند تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند، روش های دیگر از جمله استفاده از مکانیسم ماشه در برجام را به کار خواهد گرفت.

پیشتر نیز مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده بود از همه گزینه های دیپلماتیک استفاده می کنیم تا مطمئن شویم که تحریم تسلیحاتی (ایران) تمدید خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 423

به "چین: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید