کرونا بازارهای اقتصادی آمریکا را به هم ریخت، سناریوی دولت آمریکا عقیم ماند

به گزارش درگ فایل، فدرال رزرو آمریکا در کوشش برای حفاظت از اقتصاد این کشور در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا اقدام به کاهش نرخ بهره کرد، اما این اقدام اضطراری نیز نتوانست موجب آرام شدن آشفتگی ایجادشده در بازارهای اقتصادی این کشور گردد.

کرونا بازارهای اقتصادی آمریکا را به هم ریخت، سناریوی دولت آمریکا عقیم ماند

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فدرال رزرو آمریکا روز سه شنبه در کوشش برای حفاظت از اقتصاد این کشور در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا اقدام به کاهش نرخ بهره کرد، اما این اقدام اضطراری نیز نتوانست موجب آرام شدن آشفتگی ایجادشده در بازارهای مالی این کشور گردد و افت شاخص ها تداوم یافت.

جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا تصریح نموده که اقتصاد آمریکا همچنان قدرتمند است اما شیوع ویروس موجب ایجاد یک تغییر اساسی در چشم انداز رشد بانک مرکزی این کشور شده است.

پاول در کنفرانس خبری ای که پس از تصمیم اجماعی سیاستگذاران در خصوص کاهش نیم درصدی نرخ بهره برگزار گردید گفت: ویروس و اقداماتی که به منظور مهار آن انجام گرفته است قطعاً تا مدتی بر فعالیت های مالی در داخل و خارج از آمریکا سایه خواهد افکند.

نرخ بهره در آمریکا اکنون به 1 تا 1.25 درصد رسیده است.

این اولین اقدام خارج از برنامه ریزی ماهانه فدرال رزرو آمریکاست که از زمان بحران مالی سال 2008 تا به امروز انجام می گیرد و نشان دهنده عمق نگرانی این بانک از شرایط شیوع سریع ویروس کروناست.

رئیس کل بانک مرکزی آمریکا اضافه کرد: نظر ما این است که اکنون زمان اقدام جهت حمایت از اقتصاد (آمریکا) است... من می دانم که اقتصاد آمریکا قدرتمند است و این مشکل را پشت سر خواهد گذاشت. من انتظار دارم که ما به شرایط رشد باثبات و بازار کار باثبات برگردیم.

وی اذعان کرد که چشم انداز مالی آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا نامشخص است و در شرایطی سیال قرار گرفته است.

اما این اقدام بانک مرکزی آمریکا نتوانست از نگرانی فعالان بازار بورس کم کند و هر 3 شاخص اصلی بورس آمریکا دیروز را با افت حدود 3درصدی به انتها رساند. همچنین میزان سوددهی اوراق قرضه 10ساله دولت آمریکا برای اولین بار در تاریخ به زیر یک درصد رسید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که پس از تعطیلی بازارهای مالی میان خبرنگاران آمده بود گفت فرایند افت بازارهای بورس در روز سه شنبه را ندیده و روی واکنش دولت فدرال به ویروس کرونا متمرکز بوده است. تحلیلگران معتقدند فدرال رزرو آمریکا ناگزیر خواهد شد تا ماه ژوئن یک نوبت دیگر نرخ بهره را کاهش دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 249

به "کرونا بازارهای اقتصادی آمریکا را به هم ریخت، سناریوی دولت آمریکا عقیم ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بازارهای اقتصادی آمریکا را به هم ریخت، سناریوی دولت آمریکا عقیم ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید