کرونا به تنها نقطه سبز ایران هم رسید ، شرایط قرمز کرونا در کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب

به گزارش درگ فایل، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تنها نقطه سبز کشور و بدون بیماری کرونا در جزیره ابوموسی بود که متاسفانه در هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.

کرونا به تنها نقطه سبز ایران هم رسید ، شرایط قرمز کرونا در کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب

به گزارش خبرنگاران آنلاین؛ سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت امروز و پس از ارائه آمار روزانه کرونا در توضیح شرایط استان هرمزگان گفت: در این استان خیز ضعیف بیماری را در اسفند ماه و خیز متوسط را در فروردین ماه سال جاری داشتیم و متاسفانه از نیمه دوم اردیبهشت شاهد خیز شدید در ابتلا و بستری ناشی از کرونا در اغلب شهرستانهای این استان هستیم؛ در روزهای پایانی خردادماه تعداد موارد ابتلا و بستری در این استان به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.

وی ادامه داد: با همکاری مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی، تلاش کادر بهداشت و درمان و حمایت ستاد استانی، از هفته اول تیر ماه نمودار ابتلا و بستری در این استان فرایند نزولی به خود گرفته، اما علیرغم این فرایند کاهشی، در برخی شهرستانهای استان شرایط شیوع بیماری همچنان حساس و شکننده است؛ در هفته گذشته دو شهرستان به شهرستانهای در شرایط قرمز آن اضافه شد و به این ترتیب در حال حاضر پنج شهرستان کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب در شرایط قرمز بیماری هستند و بندرلنگه نیز در شرایط هشدار قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: تنها نقطه سبز کشور و بدون بیماری کرونا در جزیره ابوموسی بود که متاسفانه در هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.

لاری ادامه داد: میانگین استفاده از ماسک در استان هرمزگان بیش از 87 درصد است و بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در بیمارستانها و داروخانه ها و کمترین میزان آن در پایانه های مسافری درون شهری و آرامستانها است. درخواست داریم تا هموطنان در این استان با اهتمام بیشتر در رعایت پروتکل ها و استفاده جدی تر و از ماسک را داشته باشند تا به این ترتیب تداوم فرایند کاهشی در موارد ابتلا و بستری و نهایتا خروج شهرستانهای این استان از شرایط قرمز و هشدار را ببینیم.

وی همچنین از هموطنان خواست تا از هر گونه سفر غیرضروری به ویژه به شهرستانهای قرمز این استان خودداری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن خداقوت به کادر بهداشت و درمان و جهادگران عرصه سلامت که متحمل زحمات و سختی های فراوانی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، گفت: مطمئنا رشادت های این عزیزان در تاریخ مرز و بوم کشور ماندگار خواهد بود و امیدواریم با رعایت اصول سه گانه فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مرتب دستها و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 596

به "کرونا به تنها نقطه سبز ایران هم رسید ، شرایط قرمز کرونا در کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به تنها نقطه سبز ایران هم رسید ، شرایط قرمز کرونا در کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید