200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شدند

به گزارش درگ فایل، معاونت علمی و فناوری اظهار داشت تا به امروز 200 شرکت دانش بنیان توانسته اند در 4 هزار متر از فضای مسکونی شهر تهران مستقر شوند.

200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شدند

جهت دریافت خدمات آلاچیق باغی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه فناوری درگ فایل به نقل از معاونت علمی و فناوری، با افزایش جمعیت و گسترش روز افزون شهر تهران، مقررات سختگیرانه ای برای استقرار شرکت ها و واحد های صنعتی، تولیدی، تجاری و اداری در مناطق مسکونی وضع شده است.

بنگاه های تجاری موظف شدند تا دفاتر اداری خود را در ساختمان ها و مناطق دارای کاربری غیرمسکونی مستقر نمایند. همچنین برای استقرار کارخانجات صنعتی در اطراف تهران نیز محدودیت هایی وضع شد.

اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه تفاهم نامه ای با مجموعه شهرداری تهران منعقد کرد تا تسهیلاتی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته گردد. تا به امروز بیش از 200 شرکت دانش بنیان توانسته اند با استفاده از این خدمت، در 4 هزار متر کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.

براساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان فعال در تهران، می توانند در صورت کسب شرایط لازم، دفاتر خود را در اماکن مسکونی مجاز در سطح شهر تهران مستقر نمایند. از ابتدای تصویب این تفاهم نامه تا به امروز بیش از 200 شرکت توانسته اند از این تسهیلات، بهره مند شوند و در 4 هزار مترمربع کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.

بسته خدمتی، استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق مسکونی، بر اساس راهبرد های اقتصاد مقاومتی تصویب شده است. شرکت های دانش بنیانی که از شرایط لازم برای بهره مندی از این بسته خدمتی برخوردار هستند از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می شوند تا در پهنه های مختلف شهری مشخص شده مستقر شوند.

نداشتن شاکی خصوصی و یا آرا کمیسیون های ماده صد از جمله شرایطی است که در مسئله صدور مجوز استقرار در مناطق مسکونی مؤثر است. شرکت های متقاضی باید توجه داشته باشند که بر اساس این تفاهم نامه، کاربری ساختمان تغییر نخواهد کرد و صرفاً به شرکت اجازه ادامه فعالیت در اماکن مسکونی داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 457

به "200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید