بزرگترین راکت از زمان ماموریت آپولو ، اجزای سیستم پرتاب فضایی ناسا را از نزدیک ببینید

به گزارش درگ فایل، ناسا اخیرا با انتشار چند تصویر، از ورود آخرین قطعه موشک سیستم پرتاب فضایی به مرکز فضایی کندی در فلوریدا اطلاع داد.

بزرگترین راکت از زمان ماموریت آپولو ، اجزای سیستم پرتاب فضایی ناسا را از نزدیک ببینید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، برنامه آرتمیس (Artemis) یک برنامه پرواز فضایی انسانی بین المللی با تامین بودجه از جانب دولت ایالات متحده است که هدف آن فرود آوردن اولین زن و یک مرد دیگر روی کره ماه در منطقه قطب جنوب ماه تا سال 2024 است. برای پرتاب این ماموریت به سوی ماه از موشک ناسا موسوم به سیستم پرتاب فضایی (SLS) استفاده خواهد شد.

ناسا با انتشار این تصاویر نوشت: پس از اتمام موفقیت آمیز آزمایشات Green Run در مرکز فضایی استنیس در می سی سی پی، مرحله اصلی موشک به خانه جدید آن منتقل شد. چندی پیش آزمایش موتور های هسته موشک در سیستم پرتاب فضایی (SLS) در مرکز آزمایش ناسا در می سی سی پی انجام گرفت. این تاسیسات به گونه ای طراحی شده که این موشک قدرتمند را در هنگام روشن شدن موتور ها در جای خود ثابت نگه دارد. این آزمایش، خاتمهی برای مجموعه آزمایش های هشت مرحله ای موسوم به green run بود. این آزمایش ها برای نشان دادن قابلیت های موشک در فضا و آماده کردن آن به صورت تئوری برای یک پرتاب واقعی انجام شدند.

این مرحله اصلی با طول 212 فوت، بزرگترین مرحله موشکی است که تا به امروز ساخته ایم. این مرحله در 27 آوریل سفر 900 مایلی خود را با بارج Pegasus به خاتمه رساند. پس از ورود، مرحله اصلی سیستم پرتاب فضایی تخلیه شد و به ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه کندی، منتقل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1043

به "بزرگترین راکت از زمان ماموریت آپولو ، اجزای سیستم پرتاب فضایی ناسا را از نزدیک ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین راکت از زمان ماموریت آپولو ، اجزای سیستم پرتاب فضایی ناسا را از نزدیک ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید