چطور در نگاه اول دوست داشتنی باشیم؟

به گزارش درگ فایل، این یک حقیقت است که همه ما انسان ها به اینکه دیگران درباره ما چه فکری می نمایند، اهمیت می دهیم.

چطور در نگاه اول دوست داشتنی باشیم؟

افراد اغلب در عرض چند ثانیه اول دیدار با ما آغاز به فکر و قضاوت درباره شخصیت مان می نمایند و این ارزیابی ها و قضاوت ها ممکن است روی این تصمیم که ما را استخدام نمایند، با ما قرار بگذارند یا دوست شوند تاثیر بگذارد. پس باید پیش از آنکه خیلی دیر گردد، برترین تاثیر را روی افراد بگذاریم. در این مطلب از خبرنگاران به این موضوع می پردازیم که چگونه در نگاه اول دوست داشتنی باشیم.

چگونه در نگاه اول دوست داشتنی باشیم؟

بدیهی است که برای اینکه دوست داشته شویم، اساسا باید انسان های خوب، باملاحظه و معقولی باشیم. اما نکاتی ریزتر و ظریف تر نیز وجود دارند که رعایت کردن آن ها تاثیر بسیار عمیق تری را روی دید دیگران نسبت به ما می گذارند. در ادامه به این نکات می پردازیم.

گشاده رو باشید

شما باید هم چهره ای گشاده داشته باشید، هم برخوردی صمیمانه. بوثمن درباره زبان بدن می گوید: باید قلب تان را مستقیما به سمت شخص مقابل تان نشانه بروید. قلب تان را با دست ها یا بازوهای تان نپوشانید. اگر کت پوشیده اید، حتما پیش از دیدار، دکمه های آن را باز کنید.

داشتن برخوردی مثبت نیز به همان مقدار اهمیت دارد. بوثمن می گوید: هنگامی که با طرف مقابل تان سلام و احوال پرسی می کنید، خودتان نیز باید این حس مثبت را احساس کنید و نسبت به آن مطلع باشید.

در نگاه اول با برقراری ارتباط چشمی دوست داشتنی باشید

اگر شما نیز در برقرار کردن ارتباط چشمی، احساس راحتی نمی کنید و معذب هستید، بوثمن برای اینکه به این کار عادت کنید، روشی پیشنهاد می دهد: هنگام تماشای تلویزیون، به رنگ چشم افراد روی صفحه توجه کنید و آن رنگ ها را در فکر تان نام ببرید. روز بعد، همین کار را در خصوص افرادی که دیدار می کنید، تکرار کنید. فقط حتما گهگاهی ارتباط چشمی را قطع کنید و به جای دیگری نگاه کنید.

بدرخشید

بوثمن توصیه می نماید: اولین کسی باشید که لبخند می زند. با این کار به دیگران این پیغام را می دهید که فردی صادق و صمیمی هستید. تحقیقات نشان داده است که در موقعیت های شاد وقتی کسی را دیدار می کنید، با لبخند زدن باعث می شوید که او شما را به خاطر بسپارد. برای اینکه ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید به مطلب با آدم های حسود چگونه رفتار کنیم؟ سر بزنید.

در نگاه اول با سلام کردن دوست داشتنی باشید

چه بگویید سلام، درود یا هر جور سلام و علیک دیگری، باید به گونه ای به نظر برسید که از آشنایی با آن شخص خرسند شده اید. سپس، دست تان را دراز کنید و حتما محکم دست بدهید، زیرا تاثیر مثبت تری به جا می گذارد. هنگامی که طرف مقابل تان نامش را به شما می گوید، سعی کنید چند باری در صحبت های خود آن را تکرار کنید.

به جلو خم شوید

نیازی نیست که کاملا به سمت فرد مقابل تان خم شوید. بوثمن تمایلی تقریبا نامحسوس و رو به جلو را پیشنهاد می نماید تا نشان دهید که به صحبت های طرف مقابل خود علاقه مند هستید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب افراد باهوش این گونه هستند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1509

به "چطور در نگاه اول دوست داشتنی باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در نگاه اول دوست داشتنی باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید