استرالیا به کاربرانش حق انتخاب اشتراک گذاری اطلاعات می دهد

به گزارش درگ فایل، یک سازمان قانونگذار در استرالیا مشغول بررسی هایی است تا به کاربران اختیاراتی دهد نوع اطلاعاتی را که می خواهند با گوگل و شرکت های فناوری تبلیغاتی به اشتراک بگذارند را تعیین کنند.

استرالیا به کاربرانش حق انتخاب اشتراک گذاری اطلاعات می دهد

یک سازمان قانونگذار استرالیایی قصد دارد به کاربران اینترنت حق تصمیم گیری درباره اطلاعاتی دهد که شرکت های فناوری مانند گوگل با مشتریان تبلیغاتی خود به اشتراک می گذارند. چنین اقدامی بخشی از تلاش های دولت این کشور برای کاهش سلطه شرکت های فناوری است.

از سوی دیگر کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) نیز پیشنهاد کرده تا توانایی شرکت های بزرگ برای دسترسی به تاریخچه آنلاین کاربران برای فروش متقاطع محصولات و کالاها محدود شود.

این پیشنهادات بخشی از گزارش ACCC درباره تبلیغات دیجیتال در استرالیا است. ارزش این بازار در استرالیا 2.6 میلیارد دلار تخمین زده می شود و به گفته این قانونگذار حوزه مذکور فاقد رقابت، شفافیت و گزینه های انتخابی است.

همچنین کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا تخمین می زند سهم گوگل از درآمد تبلیغات دیجیتال باتوجه به نوع سرویس این شرکت بین 50 تا 100 درصد است.

علاوه بر آن، در این پیشنهادات بخش جدیدی به کمپین سازمان قانونگذار برای نظارت بر قدرت شرکت های آنلاین (گوگل و فیس بوک) در استرالیا اضافه شده است.

این درحالی است که استرالیا تصمیم دارد با تصویب قانونی شرکت های بزرگ فناوری از جمله گوگل را وادار کند برای انتشار اخبار و محتوای رسانه های محلی، هزینه ای به آنها پرداخت کنند. از سوی دیگر گوگل اعلام کرده در صورت تصویب این موضوع، گزینه جستجو در این کشور را حذف می کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 879

به "استرالیا به کاربرانش حق انتخاب اشتراک گذاری اطلاعات می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا به کاربرانش حق انتخاب اشتراک گذاری اطلاعات می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید