آنالیز قیمت خودروهای پرتیراژ سایپا ، طرح ساماندهی چه تاثیری گذاشته است؟

به گزارش درگ فایل، در آنالیز قیمت خودروهای پرتیراژ سایپا در روزهای گذشته می بینیم که طرح ساماندهی چه تاثیری روی قیمت ها و بازار گذاشته است؟

آنالیز قیمت خودروهای پرتیراژ سایپا ، طرح ساماندهی چه تاثیری گذاشته است؟

خبرنگاران - خودروهای پرتیراژ سایپا امروز 24 شهریور 1400 چگونه و با چه قیمتی در بازار عرضه شدند؟

بازار خودروهای سایپا امروز روز آرامی را پشت سرگذاشتند، بطوریکه بیشتر محصولات این شرکت بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند و تنها یک خودرو در میان پرتیراژهای این شرکت امروز افت قیمت را تجربه کرد.

امروز و پس از دو هفته انتظار مجلس به طرح ساماندهی خودرو رای مثبت داد بسیاری تصور می کردند که با تصویب این طرح شاهد افت قیمت خودرو در بازار خواهیم بود اما فعالان بازار خودرو معتقدند که باید برای نمایان شدن اثر این طرح در بازار چند روزی صبر کرد تا بازار نسبت به این طرح واکنش نشان دهد.

از سوی دیگر ارزیابی های انجام شده از بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز و با وجود نوسان اندک قیمت دلار بازار پرتیراژهای سایپا شاهد تغییر چندان قیمتی نبودند. رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار نشان دهنده آن است که کوییک R تنها خودرویی است که امروز با افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و سایر محصولات سایپا هم تغییر قیمتی نداشتند.

شرایط محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می توان به شاهین، کوییک R ،کوییک معمولی، تیبا صندوقدار، تیبا2 و ساینا اشاره نمود.

توجه به فرایند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز کوییک معمولی بدون تغییر و با قیمت 171 میلیون تومان در بازار عرضه شد و کوییکR هم با افت یک میلیونی قیمت در بازار 175 میلیون تومانی قیمت خورد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز تیبا صندوقدار هم بر خلاف مدل هاچ بک این خودرو بدون تغییر و با قیمت 147 میلیون تومان در بازار عرضه شد. با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت تیبا 2 معمولی در بازار افتی یک میلیون تومانی داشت و 158 میلیون تومان قیمت گذاری شد. ساینا هم امروز افت 500 هزار تومانی داشت و با قیمت 159 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

بعلاوه با رصد بازار خودرو می توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین هم به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو تعیین نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد.

به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می گردد، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را گفت.

در جدول زیر قیمت محصولات پر تیراژ سایپا در 23 و 24 شهریور مقایسه شده است:

منبع: بیت ران
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1219

به "آنالیز قیمت خودروهای پرتیراژ سایپا ، طرح ساماندهی چه تاثیری گذاشته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز قیمت خودروهای پرتیراژ سایپا ، طرح ساماندهی چه تاثیری گذاشته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید