دوستتان دارم، پس در خانه می مانم

به گزارش درگ فایل، یکی از مشاغلی که این روزها با توجه به توصیه جدی مسئولان برای ماندن در خانه و تعطیلی باشگاه های ورزشی آسیب دیده اند مربیان ورزشی هستند، مربیانی که در راستای سلامتی جامعه قدم برمی دارند و این روزها خانه نشین شده اند.

دوستتان دارم، پس در خانه می مانم

جهت دریافت خدمات نوسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران آانلاین به نقل از ایسنا، ویروس کرونا، مرز نمی شناسد، ویروسی که زندگی تمام انسان ها در هر شغل و طبقه ای را تحت الشعاع خود قرار داده است. در این میان گروهی از افراد مانند کادر درمانی و پزشکی زندگیشان با زندگی بیماران درگیر شده، اما در مقابل مشاغل زیادی هم تعطیل شده اند.

فعالیت افراد در باشگاه های ورزشی و تماس بدنی و تعریق آنها ممکن است این مراکز را به یکی از مراکز انتقال دهنده ویروس تبدیل کند، به همین دلیل تعطیلی اماکن و باشگاه های ورزشی یکی از موثرترین اقداماتی بود که در زمان شیوع این ویروس به موقع انجام شد.

ماندن در خانه برابر با سلامتی است

آرام، یکی از مربیان بدنسازی درگیر با این موضوع یک هفته ای است در خانه مانده و در این مورد گفت: خیلی سخت است؛ اما باید بتوانیم آن را تحمل کنیم. کار ما در حوزه سلامتی است و ماندن در خانه در این زمان برابر با سلامتی است. درست است از نظر مالی دچار آسیب شدید شده ام، اما ترجیح می دهم در خانه بمانم تا این که از خانه بیرون بروم و هر لحظه استرس ابتلا به این بیماری را داشته باشم.

او ادامه داد: با توجه به ماهیت فعالیت های ورزشی و درگیری تنفسی که ایجاد می گردد، افراد در طول تمرین سرفه یا عطسه می نمایند، جدای از تعریقی که دارند، پس به راحتی می توانند در صورتی که ناقل باشند آن را منتقل نمایند. جدای از این که هنوز به طور کامل در مورد این ویروس نمی دانیم. بسیاری از توصیه هایی که می گردد براساس رفتار ویروس کرونا بوده اما اگر تغییر رویه دهد، آن وقت چه می گردد؟

این مربی بدنسازی تاکید نمود: هدف ما رسیدن به سلامتی و داشتن بدنی سالم است که با بیرون رفتن بدنمان را در معرض خطر قرار می دهیم، بنابراین می توانیم در خانه بمانیم و با انجام حرکات ساده ورزشی همان فعالیت ورزشی روزانه را داشته باشیم.

آرام با اشاره به ارتباطی که با ورزشکاران تحت پوشش خود در این روزها دارد، گفت: با موافقت تعدادی از شاگردانی که داشتم یک گروه در فضای مجازی ایجاد کردیم و در همان ساعتی که در باشگاه سانس داشتیم، همه آنلاین می شویم و فعالیت ورزشی خود را انجام می دهیم. بااین کار توانستیم روحیه خوبی به یکدیگر منتقل کنیم، حتی بعضی از شاگردانم پیشنهاد دادند که هزینه کلاس خود را نیز به صورت اینترنتی پرداخت نمایند، پس می توان راهکارهایی داشت، شاید برای همه، این راهکار قابل اجرا نباشد، اما برای گروهی مفید است.

بعدها به این خاطرات خواهیم خندید

محمد یکی دیگر از مربیان بدنسازی است که از تجربه این روزهای خانه نشینی خود، گفت: من روزهای اول خیلی جدی نگرفتم و به باشگاه می رفتم، اما کم کم دیدم قضیه خیلی جدی تر از این حرف ها است و الان پنج روزی است که در خانه هستم، البته بعد از این که باشگاه ها به دستور وزارت ورزش و اداه کل ورزش و جوانان استان اصفهان تعطیل شد، باشگاه ما با تعداد محدودی از افراد برقرار بود و علاوه بر آن من با تعدادی از شاگردانم در محیط پارک فعالیت خود را ادامه می دادیم که یکی از آنها دچار علائم شد و بعد از آن همه ترجیح دادیم در خانه بمانیم.

او ادامه داد: روزانه حرکات ورزشی را به ورزشکارانم با استفاده از فضای مجازی آموزش می دهم و یا روزانه یک کلیپ از حرکات ورزشی می گذارم تا آنها انجام دهند، به هر جهت این ویروس فقط برای ما ایرانی ها نیست و همه جهان با آن درگیر هستند، بنابراین باید با همدلی این دوران را پشت سر بگذرایم. بعدها به این خاطرات خواهیم خندید.

بعد از سرانجام این بحران به خودمان یک سفر خوب جایزه دهیم

عاطفه، مربی والیبال است، در حالی که می خندید و بغضی در صدا داشت، گفت: یکی از شاگردانم درگیر این بیماری است و حدود 10 روز است که در بیمارستان بستری شده، البته شنیدم چند روز دیگر مرخص می گردد و این خبر خوبی است. اگر نگاهی به کل جامعه کنیم همه با این موضوع درگیر و به نوعی متضرر شده ایم، درآمد ما هم از راه ورزش است و حالا تعطیلی باشگاه ها موجب شده که در این ماه که بیشتر از هر زمان دیگری به درآمدمان احتیاج داشتیم سراغ اندک پس اندازم برویم. سخت است اما نه به سختی در بیمارستان ماندن، وقتی فکر می کنم که اگر مریض شوم باید حداقل دو هفته روی تخت بیمارستان در یک محیط ایزوله بستری باشم، ترجیح می دهم در کنار خانواده و درخانه خودم باشم و به فعالیت های روزانه ام بپردازم.

او ادامه داد: درست است که رشته ورزشی من به گونه ای است که با توجه به آپارتمان نشینی نمی توان در خانه آن را انجام داد، اما با شاگردانم در ارتباط هستم، سعی می کنم به آنها روحیه دهم و آنها را تشویق به انجام حرکات بدنی و حرکات تخصصی بدون توپ کنم و تا به امروز هم موثر بوده، الان حدود 6 روزی است که کاملا در خانه هستم و تنها همسرم برای تهیه مایحتاج خانه برای زمان کوتاهی از خانه خارج می گردد. اعضای خانواده به هم قول داده ایم بعد از سرانجام این بحران به خودمان یک سفر خوب جایزه دهیم.

این روزها خواهیم جنگید

امیر یکی از مربیان آموزشگاه های فوتبال سطح شهر اصفهان است که با تعطیلی اماکن ورزشی به نوعی خانه نشین شده است، در مورد اوضاع و احوال این روزهایش می گوید: اصلا یک روزی فکرشم را هم نمی کردم برای مدت طولانی مجبور به خانه نشینی باشم، البته تجربه خانه نشینی دارم چون در زمانی که فوتبال بازی می کردم رباط صلیبی پاره کردم و به خاطر جراحی مدتی در خانه بودم، اما خوب آن موقع رفت و آمد با دوستانم بود و چیزهای دیگر، اما الان...

او با اشاره به بعضی کلیپ هایی که در فضای مجازی دیده، ادامه داد: واقعا نمی دانم در مورد بعضی موضوعات و رفتار هموطنان چه واکنش یا حرفی بزنم. اکنون تنها یک چیز مهم است و آن ماندن در خانه و همدلی و همکاری است، اگر خودمان و دوستانمان را دوست داریم پس این کار را انجام دهیم. دیروز فیلمی دیدم که در محدوده زاینده رود پر از مسافر بود و در سطح شهر ماشین هایی که پلاک شهرهای دیگر را داشت، واقعا نمی دانم چه بگویم، اگر لحظه ای فکر کنیم که ممکن است در خوش بینانه ترین حالت این سفر خوش به بیمارستان ختم گردد آیا باز هم حاضر می شویم راهی شمال یا اصفهان و یا هر شهر دیگری، شویم. این کار ما به چه قیمتی تمام می گردد!؟

این مربی فوتبال گفت: فکر کنیم این یک امتحان است، یک فرصت برای آزمایش ظرفیتمان، توصیه هایی که در مورد موارد بهداشتی می گردد را جدی بگیریم تا از این بحران به خوبی گذر کنیم. می دانم بعد از این دوران شرایط مالی از قبل هم بدتر خواهد شد، اما اگر به این مسئله اعتقاد داشته باشیم که هر زمین خوردنی بلند شدن هم دارد، قطعا با این روزها هم به بهترین نحو خواهیم جنگید. خدا نگهدار همه مردم باشد.

امیر گفت: با توجه به این که بچه ها وابستگی شدیدی به فضای مجازی دارند از این فرصت استفاده کردم و فیلم ها و کلیپ های آموزشی را در گروهی که داریم برای آنها ارسال می کنم و مرتب در ارتباط هستیم و کارهای تصویرسازی که قبلا در تمرینات انجام می دادیم را بیشتر انجام می دهم یا مواردی که در تمرینات کمتر می شد به آنها بپردازم و هم این که فرصت شده در زمان های خود در طول روز مطالعات و دانش خودم را نیز بالاتر ببرم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 141

به "دوستتان دارم، پس در خانه می مانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوستتان دارم، پس در خانه می مانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید