طراحی سایت: سایت گوزن زرد ایرانی در سیل دزفول تخریب شد

به گزارش درگ فایل، رییس پارک ملی دز از تخریب سایت های گوزن زرد ایرانی واقع در زیستگاه میان رود و نامشخص بودن شرایط 35 راس گوزن این سایت اطلاع داد.

طراحی سایت: سایت گوزن زرد ایرانی در سیل دزفول تخریب شد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

علی جهانمیری گفت که در جریان سیل خوزستان واحد زیستگاهی میان رود واقع در شهرستان دزفول به زیر آب رفته است.

وی با بیان این که بازگشایی دریچه های سد دز در روز پنجشنبه، موجب به زیر آب رفتن واحد میان رود پارک ملی دز شد، ادامه داد که به زیر آب رفتن زیستگاه میان رود، سایت گوزن زرد ایرانی و سایت لاک پشت و بعلاوه نهالستان واقع در این واحد را تحت تاثیر قرار داده است.

جهانمیری با بیان این که واحد میان رود پارک ملی دز تا به امروز بالغ بر 950 میلیون تومان خسارت دیده است، اعلام کرد که سیلاب در پارک ملی دز موجب تخریب 70 درصدی سایت گوزن زرد ایرانی و تخریب 100 درصدی قرنطینه واقع در آن شده است. بعلاوه سایت لاک پشت این پارک 100 درصد تخریب شده است.

وی اضافه کرد که بعلاوه نهالستان واقع در واحد میان رود به زیر آب و لجن رفته و 15 هزار نهال بومی این نهالستان آسیب دیده اند.

رییس پارک ملی دز بیان کرد که سایت گوزن زرد ایرانی به ارتفاع دو متر دچار آب گرفتگی شده است و به همین علت از شرایط 35 راس گوزنی که در این سایت مستقر بودند، تا به امروز اطلاعی نداریم.

وی ادامه داد که به ما اطلاع داده شده که امروز نیز دبی رودخانه دز افزایش می یابد و دریچه های دز را باز می نمایند، به این علت نمی توانیم برای جابه جایی گوزن ها اقدامی انجام دهیم.

جهانمیری گفت که با محاصره واحد میان رود در آب در روزهای گذشته، 5 محیط بان این واحد نیز گرفتار شدند. 2 محیط بان با قایق برای یاری به 3 محیط بانی که در واحد میان رود به مدت 7 ساعت گرفتار شده بودند، رفتند ولی به علت حجم بالای آب، قایق این 2 محیط بان در آب واژگون شد.

وی گفت که در پی این حادثه، نیروهای امدادی سپاه 5 محیط بان را در عملیاتی نجات دادند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1350

به "طراحی سایت: سایت گوزن زرد ایرانی در سیل دزفول تخریب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: سایت گوزن زرد ایرانی در سیل دزفول تخریب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید